Діалог-порада “Кібербулінг: як не стати жертвою”

«Увага! Вашу картку заблоковано! Для розблокування введіть…», «Вітаємо! Ви виграли мільйон! Для отримання грошей оплатіть комісію…» ?

Знайомо❓

Так, це кібершахрайство, жертвами якого щодня стає величезна кількість людей. І це, на жаль, не єдина небезпека, що чигає на нас у мережі. ❗️Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій, спрямований на залякування, приниження, провокування гніву тих, проти кого він спрямований. Про найгостріші прояви цього явища на реальних прикладах та з реальними наслідками читачам бібліотеки розповів представник Патрульна поліція Тернопільської області Ігор Ракочий.

З головних порад для потенційних жертв: нікому сторонньому не повідомляти персональну інформацію про себе чи рідних, уникати конфліктів, не поширювати контент особистого змісту у соціальних мережах, повідомляти комусь із дорослих, або поліціянтам про факти булінгу. А от потенційним кривдникам правоохоронці радять зрозуміти, що видаляй – не видаляй, а будь-яке написане повідомлення, надіслана світлина та взагалі будь-які ваші дії в інтернет-просторі за потреби можуть стати предметом розслідування Кіберполіції.☝️

Завершуємо рядком надзвичайно мудрої і талановитої Ліни Костенко: «Люди, будьте взаємно красивими!» І жодного булінгу! ?