EOP. Kids. Ukraine «Діти України»

Діти України

У березні 2023 року Тернопільська обласна бібліотека для дітей долучилася до реалізації програми «Діти України» «EOP. Kids. Ukraine» від міжнародної благодійної організації Worldwide Orphans (WWO), яка у травні 2022 року стартувала у Львівській обласній бібліотеці для дітей. Програма спрямована на допомогу маленьким українцям, а зокрема тим, які постраждали від російської агресії, отримали травму чи залишились сиротами. Саме з такою метою до України майже через 30 років повернувся уродженець Львівщини Михайло Рубін, який вже тривалий час працює в міжнародній благодійній організації Worldwide Orphans, яка розробила спеціальну програму для роботи з вразливими дітьми.

Програма розрахована не тільки на дітей, які вимушено переселені, але і місцевих жителів, адже суб’єктивно вони теж травмовані. Сирени, те, що бачать по телебаченню, те, що чують від дорослих вони дуже складно переживають. Ми не ділимо дітей на переселенців і не переселенців. Це є все наші діти, діти України, вони є в рівних умовах і ми намагаємося їх інтегрувати, це є і дестегматизація, і соціалізація, і психологічна адаптація.

Методика занять передбачає перш за все читання, а також різні майстерки на розвиток дрібної моторики рук, різноманітні ігрові активності: пісні, руханки, все, що може допомогти дітям адаптуватися та соціалізуватися, працювати самостійно, в парах і в команді, знаходити собі друзів, вміти тримати увагу, керувати своїми емоціями.

Троє наших бібліотекарів пройшли спеціальне навчання за цією програмою і з 15 березня 2023 року розпочали роботу з дітьми двох вікових категорій: 1 – 3 роки (Бібліокіндери), 4 – 6 років (Бібліознайки) та 7-10 років (Сторітелінг).