Зозуляк Є. Т.

Зозуляк Євген

Зозуляк Євген

Євген Тадейович Зозуляк народився 25 квітня 1943 року на хуторі Кругла поблизу с. Бурдяківці Борщівського району Тернопільської області. Навчався у Збризькій початковій, Бурдяківській семирічній та Скала-Подільській середній школах, на факультеті журналістики Львівського держуніверситету ім. І. Франка. З 1967 по 2009 рр. працював журналістом у газетах «Надзбручанська правда», «Русалка Дністрова», «Вільне життя». У 1993 році видав першу збірку поезій «Материзна». Відтак з-під його пера побачили світ книжки «Соло для камерного хору», «Годинник любові», «Голуб і поет», «Політ світлячка у темряві», «П’ять пелюсток». Також є членом Національної спілки письменників України, членом Національної спілки журналістів України, лауреат Всеукраїнського літературно-мистецької премії імені Братів Лепких.

 

 

 

 

 

 

Зозуляк, Євген.
Пілігрим [Текст] : поезії / Зозуляк ;  літ. ред. Н. Гаврішко ; худож. М. Пилипович. — Тернопіль : Воля, 2009. — 116 с. 

Переважна більшість віршів цієї збірки народжувались під час мандрівок поета до рідних місць. Звідси й назва книжки. Писались вони то у вагоні приміського поїзда, то в автобусі чи в тісненькому бусі буквально на коліні. Дата і назва населеного пункту під віршем означають час і адресу, де й коли у творі було поставлено кінцеву крапку. У поезіях читач знайде не тільки подорожні враження, у них – розмаїття думок, тем, образів, що схвилювали серце поета і влились рядками замилування природою рідного краю, роздумами про його давнє минуле та непросте сьогодення.

 

 

 

 

 

 

Зозуляк, Є.
Політ світлячка у темряві [Текст] : зб. верлібрів / Є. Зозуляк ;  обкл. Н. Позняк. — Тернопіль, 2003. — 52 с.

Нову збірку поезій тернопільського поета Євгена Зозуляка складають верлібри (вільні вірші), писані чи не упродовж усього періоду його творчості.
Віршам притаманні асоціативність, багата образність, незвичний погляд на речі, що робить їх і казкою, і притчею, і малюнком, а в сукупності творять книжку, котра має неабияку художню вартість і з цікавістю сприймається читачем.