Запорожченко Г. М.

Запорожченко Галина

Запорожченко Галина

Галина Запорожченко (Галущак) педагог, краєзна­вець, методист освітньої установи. Творчий потенці­ал жінки й учителя черпає з духовного джерела свого роду, із нерозривного зв’язку з рідним краєм.

    Народилася у Прикарпатті, у неповторної краси куточку Західної України – с. Лиса Бережанського ра­йону Тернопільської обл. Там зростала, дорослішала, навчалася, виплекана любов’ю батьків і магічною си­лою рідної землі. Там, із маленького села над берегами Золотої Липи, почалася стежина її долі. Навчалася на філологічному факультеті Тернопільського педаго­гічного університету ім. Володимира Гнатюка, який успішно закінчила у 1983 році.

   Із середини 80-х років проживає на Півдні України – м. Миколаєві. Предметно займається краєзнавством. Захоплюється світом мистецтва, пише поезію.

     Автор поетичних збірок «Крізь роки-літа» (2017), «СонЦе» (2018). Співавтор поетичних альманахів «Я дякую тобі» (2017), «Думки романтика» (2018), «Колис­ка роду» (2018), «Поетична топоніміка» (2018), «Кри­ла» (2018), «З Україною в серці» (2018), книги «Абет­ковий словограй: тавтограми, монофони» (2018).

     Нагороджена особливою відзнакою «Історична пам’ять» за участь у конкурсі поетичної майстерно­сті «Лиш боротись – значить жить». Дипломант Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Леся Марто- вича (2018).

 

 

 

Запорожченко, Галина.
Мазепа [Текст] : поема / Г. Запорожченко ; худож. С. Туз. — Миколаїв : Іліон, 2018. — 64 с.

   «Мазепа» – ліро-епічна поема Галини Запорожченко, що оспівує любов до рідної землі, відстоювання, оборону та возвеличування незалежності України. Реалізація цієї ідеї відбувається навколо важкої і гострої дилеми, яка постала перед Гетьманом України Іваном Мазепою: залишатися підданим Петра І і сприяти понево­ленню України чи стати союзником Карла XII й заручитися його підтримкою в боротьбі за її унезалежнення. І він вибирає західну й чорноморську орієнтацію для України.
Читач знайде у поемі широку палітру поетичних прийомів, ху­дожніх засобів, відчує, як поетеса відшліфовує власний стиль і творчу манеру віршування.