Кава Віктор

Кава Віктор

(1 січня 1937 - 26 листопада 2004 (67 років)
Віктор Іванович Кава (1 січня 1937, с. Поділ Сріблянського району Чернігівської області — 26 листопада 2004) — український дитячий письменник. Народився 1 ciчня 1937 в родині вчителів у селі Поділ Сріблянського району Чернігівської області.

Школярем Віктор багато читав, писав вірші, дописував у стіннівки, надсилав інформації до райгазети «Срібнянщина». По закінченні середньої школи вступив до Київського університету на факультет журналістики. Здобувши диплом з відзнакою, почав працювати редактором у дитячому видавництві «Веселка». Після кілька років завідував відділом літератури в журналі «Барвінок», потім був літконсультантом і відповідальним секретарем комісії Спілки письменників України по роботі з молодими авторами.

Талант Вiктора Кави високо вшановано: вiн лауреат лiтературноi премii iменi Лесi Украiнки.

Письменник відомий своїми творами й за межами України. «Осінню стежку» видано в Москві, Латвії, Азербайджані, Узбекистані. Збірку оповідань «Жита за хатою» — в Білорусі, «Червону вулицю» — в Росії, Латвії, Литві, «Вибране» — в Латвії. Оповідання друкувалися англійською, німецькою, румунською, болгарською мовами.

За свою багаторічну і плідну працю на ниві української дитячої літератури Віктор Кава був нагороджений медаллю ім. А. С. Макаренка, орденом «Знак Пошани», медаллю «За доблесний труд». У 1985 році йому було присуджено Республіканську літературну премію ім. Лесі Українки. А ще письменник був нагороджений медалями та грамотою Президії Верховної Ради України.