Товарницька Наталія

Товарницька Наталія

Товарницька, Н. Микулинці: погляд крізь віки: історико-краєзнавчий нарис. – Тернопіль: Воля, 2010. – 56 с.

Історико-краєзнавча література про наш край збагатилася ще одним дослідженням, яке популяризує історію та сьогодення мальовничого селища Микулинці Теребовлянського району, автором якого є бібліотекар за фахом Наталя Товарницька.

Від першої й до останньої сторінки ця книга, невелика за обсягом, але наповнена широким змістом, яскравими фактами, читається з неослабною увагою. Авторка вдало вибрала з різних історико-краєзнавчих джерел найхарактерніші та вражаючі приклади з героїчного (хоча й складного) минулого життя старовинного поселення та його околиць.

Заслуговує схвалення те, що своїм змістом цей документальний нарис спрямований передусім на молодіжний читацький загал, хоча з цікавістю читатимуть його, напевно, не лише школярі, а й усі дорослі. Видання докладно розповідає про багатовікову історію містечка й навколишніх земель, оцінює окремі історичні події, що мали місце на цій древній українській території. Ретельно вивчивши наявні науково-документальні та публіцистичні письмові джерела, Н. Товарницька написала змістовну краєзнавчу розвідку.

Вибираючи й узагальнюючи найяскравіші факти з історії старовинного містечка Микулин, авторка показала себе вдумливим, здібним дослідником. Матеріал читається легко завдяки доступній, бездоганній літературній мові. Цікаво описано звичаї й традиції міщанського життя в минулому столітті. Детально змальовано історію знаменитої архітектурної пам’ятки — костелу святої Трійці, що є найбільшою спорудою селища, яка досить добре збереглася з давніх часів і нині є одним із мистецьких шедеврів церковного зодчества.

Наталя Тварницька стисло характеризує найважливіші історичні факти, збережені пам’ятки минулого, майже не коментує подій. Але це ніяк не применшує значимості розповіді. Вона, безперечно, є цікавою спробою вперше зібрати багатогранну науково-краєзнавчу інформацію про одне з найдавніших поселень нашого краю.