Савчук Л. П.

Савчук Людмила

Савчук Людмила

Не можу не любити рідну мову
І слова не помітити красу.
В рядочки укладаю кожне слово…

 

Людмила Павлівна Савчук народилася 1 жовтня 1935 р. у селі Шарівка, що на Хмельниччині, у сім’ї хліборобів. Це тепер діток народжують у лікарнях, а колись їх знаходили в капусті або ж приносив лелека. Сама Людмила Павлівна вважає, що її знайшли таки у капусті, яка тієї осені вродила гарна й листата. Недовгим було дитяче щастя маленької Люсі, як її тоді всі називали. Почалася колективізація, батьків-трудівників зарахували до «куркулів», відібрали хату, худобу, майно і вислали до Казахстану. Дівчинці йшов шостий рік, коли почалася війна. На фронті загинув батько майбутньої письменниці. У ті лихолітні роки сім’я її зазнала великих страждань. Але завдяки самовідданій праці матері й бабусі, допомозі добрих людей вдалося пережити ті тяжкі часи.
Потім були перші роки навчання, перші книжки зі шкільної бібліотеки. Діти війни — напівголі, напівголодні, вони були жадібні до знань. Писати вчилися на шматочках газет, бо зошитів не було. У четвертому класі Людмилка написала свій перший вірш, а в шостому її вже надрукували в республіканській газеті «Зірка».
Дорослими в ті часи ставали рано, тому в неповні 15 років Людмила вже працювала на телефонно-телеграфній станції. А ще через два роки вона стала Людмилою Павлівною — так напівжартома, але шанобливо звертались до своєї молодої начальниці зміни її підлеглі. Сама Людмила Павлівна так згадує ті часи: «Я вже була не голодна, бо мала свій заробіток, і з «гидкого каченяти» перетворилася на білого лебедя, котрого всі любили й поважали». З того часу її трудова біографія не переривалась аж до виходу на пенсію. Працювала вона в різних установах і на різних посадах, багато вчилася, багато читала, відвідувала літературну студію, займалася самоосвітою і писала, писала, писала… Тим часом вийшла заміж, виховала двох синів і має чотирьох онуків, котрих дуже любить і поважає.
«Не писати важко. Вірші самі набігають до мене, і не записати їх великий гріх», — так письменниця каже про своє нинішнє життя. Творчість Л. П. Савчук позначена великим розумінням дитячої психології. Вона володіє талантом відчуття душі дитини, особистим баченням навколишнього світу очима і дитини, і дорослого.
Маленькі українці із задоволенням читають її книжечки із ніжними, ласкавими назвами: «Вишенька», «Підростай, Іваночку», «Кенгуреня», «Горобчики» , «Сестричка» та ін. Перегорніть кілька сторінок цих книжок — і ви зрозумієте: мова її творів, тематика поезій легка, доступна і зрозуміла малюкам.

 

 

 

Савчук, Л. П. Сім’я: вірші для дітей / Людмила Савчук; худ. Л. Мазур. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2011. – 16 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П. Ручки-сестрички: вірші: для дітей дошк. та мол. шк. віку / Людмила Савчук; худ. Л. Мазур. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2007. – 16 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. Сміхуни: вірші / Людмила Савчук; худ. Н. Петреченко-Теслюк. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2011. – 16 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Савчук, Л. П.  Смачний малюнок: вірші / Л. П. Савчук. – Х: Школа; СПДФО Федієнко В. А., 2007. – 80 с. – (Золота колекція української поезії для дітей)

У незатьмареному світі дитячого життя дитячого життя, відтвореного автором, затишно почуваються котики і півники, їжачки і білочки, мишки і горобчики, а разом із ними допитливі  й веселі малята. Усі вони дуже сподобаються дітлахам, які познайомляться з ними, читаючи цю яскраву, цікаву книжечку.         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.  Так і ні: вірші: [для дошкільного та молодшого шкільного віку] / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. – 12 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.  Підростай, Іваночку! : вірші: для дошкільного віку / Л. П. Савчук; худ. С. Сачко. – К.: Веселка, 1990. – 16 с. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.   Горобчики: вірші для дітей / Л. П. Савчук; худ. О. В. Шіхова. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2006. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Савчук, Л. П.  В Україні: вірші: для дітей шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. О. Шіхова. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2005. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.  Абетка: вірші для дітей дошкільного та  молодшого шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. О. Шіхова. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2010. – 32 с. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Савчук, Л. П. Котикова колисанка: вірші для дітей / Л. П. Савчук; худ Н. Петречко-Теслюк. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2010. – 16 с. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Савчук, Л. П.  Кого матуся цілувала: вірші: для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. Н. Петреченко-Теслюк. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.  Котик: вірші: розмальовка для дітей шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. О. Демчак. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2005. – 12 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.  Веселий їжачок: вірші: розмальовка для дітей шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.  Я втомилась: вірші: для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. О. Демчак. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Савчук, Л. П. Треба ділитись: розмальовка для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П.  Сестричка: вірші: для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. О. Демчак. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2003. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П. Поспитайте в гриця: вірші: для дітей дошкільного віку / Л. П. Савчук; худ. Л. Мазур. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2003. – 16 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Савчук, Л. П. Один, два, три…: вірші: дітей шкільного віку / Л. П. Савчук; худ. О. Скорупська. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2002. – 14 с.