Семінар-практикум для завідувачів бібліотек для дітей, публічно-шкільних бібліотек, бібліотекарів публічних бібліотек територіальних громад Тернопільщини «Бібліотека для дітей – сучасний ресурс освіти і розвитку»

Працювати в команді, обмінюватись досвідом, об’єднувати знання, ресурси та зусилля заради майбутнього!

У Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбувся міжобласний семінар-практикум для заступників директорів бібліотек по роботі з дітьми, завідувачів міськими бібліотеками для дітей, бібліотеками-філіями для дітей, публічно-шкільними бібліотеками територіальних громад Тернопільської області «Бібліотека для дітей – сучасний ресурс освіти і розвитку».

З вітальним словом до учасників семінару звернулись начальниця відділу культури, охорони культурної спадщини департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації Наталія Собкович та директорка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька, акцентувавши на нових викликах і можливостях, які відкриваються перед бібліотечною спільнотою в часі війни.

Більш детально про один з таких напрямків, а саме – проєктну діяльність бібліотек, спрямовану на підтримку української книги, як засобу збереження культурної спадщини, розповіла Валентина Черноус – директорка Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Тараса Шевченка.

П’ять кроків до бібліотечного майбутнього презентувала у своєму виступі директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей Ольга Конасова, а це: інновації, читання, неформальна освіта, сервіс та фандрейзинг.

Про пріоритетні напрямки та орієнтири бібліотеки майбутнього розповіла у своїй промові Надія Чайківська – заступниця директора з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів Тернопільської обласної бібліотеки для дітей.

Цікавим і мотиваційним був виступ Лариси Лугової – віцепрезидентки Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація», яка говорила про важливість об’єднання зусиль та професійної енергії заради розвитку української бібліотеки як важливої культурної галузі.

Крім того для учасників семінару було проведено практичні заняття: «Сайт-візитка в Canva», «Бібліотечний калькулятор: економічний підхід до розрахунку вартості бібліотечних послуг», а також навчально-розвивальне заняття «Сторітелінг».

Приємним кульмінаційним акцентом цього продуктивного та насиченого дня стало нагородження дітей-переможців обласних турів Всеукраїнських читацьких і творчих конкурсів. Вітаємо наших талановитих книгодрузяк!

Дякуємо промовцям та всім учасникам за професійну і творчу синергію, яка об’єднала нас заради єдиної мети – сучасної, ефективної, відкритої для комунікацій та новації української бібліотеки.\

Департамент культури та туризму ТОДА

Львівська обласна бібліотека для дітей

Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка