Народознавчий екскурс «І на тім рушникові…»

Рушники, як традиційна прикраса житла, як предмет побуту та обрядовості, здавна були дуже поширені в Україні. Історичні довідки свідчать, що вишивальне мистецтво вважається найбільш давнім, розповсюдженим видом народної творчості. Мистецтво, що створювалося руками, розумом, серцем мільйонів людей, відображало їх побут та звичаї, несло в собі їхні радості і горе, розповідало про нестримне прагнення до волі. А барвисті орнаменти у вишивці не просто малюнки, а змістовні знаки-символи, що впродовж часів зазнавали змін та перетворень.

Тож, щоб дізнатись більше про орнаменти на рушниках, розкрити таємницю закодованих символів у вишивці в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей, напередодні Дня Вишиванки, відбувся народознавчий екскурс «І на тім рушникові…».

Запрошеним гостем на захід став голова громадської організації «Український лад» Олександр Джур. Він ознайомив присутніх з частиною своєї колекції старовинних рушників та виробів із глини. Пан Олександр зазначив, що орнаменти, символи, знаки, нанесені на рушниках, не лише передають інформацію про конкретні факти з історії народу, а й містять коди до розуміння законів, за якими Творець збудував цей Світ. А ще виявляється, що кожен елемент у вишивці розкриває глибину світосприйняття далеких предків.

Тож, «Не роби гірше, використовуй досвід і традиції предків» – народна мудрість, яку потрібно пам’ятати для створення витворів вишивального мистецтва.