Жук Світлана

Жук Світлана

Поетеса народилася 8 липня 1938 року в селі Велика Офірна на Фастівщині. Вищу освіту здобула в місті Кременці на Тернопільщині.

Закінчивши педагогічний інститут, тридцять чотири роки працювала вчителем хімії та біології (двадцять три з них – у школах Фастівщини). Нині – старший науковий співробітник Національного музею літератури України.
У літературному доробку Світлани Жук збірки поезії: «Земля берегинь», “Дерево безсмертя”, “Вічні струни”, “Ладусі усі для Катрусі”, “Пісня лебедина”. Її перу належить текст гімну Фастівшини.
У своїх творах поетеса оспівує природу рідного краю і трудівників- хліборобів, виховує любов і пошану до матері, рідну мову. Прості і задушевні твори Світлани Жук сіють у серцях читачів зерна доброти й любові.
Мешкає в смт Борова, продовжує писати, готує до видання нову збірку “Дитяча світлиця”.
Лауреат літературно-мистецької премії Фастівщини ім. В.Косовського.

 

 

 

 

Жук , С.М. На поклик світлих душ : зб. Поезій / Світлана Жук. – Біла Церква : БЛІЦ, 2012. – 112 с. – ISBN 978-966-97248-1-6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жук , С.М. Дерево безсмертя / Світлана Жук. – Фастів : Поліфаст, 2006. – 184 с. : іл. – ISBN 966-7758-40-0.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жук , С.М. Калина – Україна : поетична збірка / Світлана Жук. – Фастів : Поліфаст, 2010. – 119 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жук , С.М. Пробуджені Тарасом : збірка поезій / Світлана Жук. – Фастів : Поліфаст, 2014. – 52 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жук, С. В борні за волю: збірка поезій / Світлана жук. – Фастів: Поліфаст, 2015. – 80 с.

У збірці автор висвітлює репресивні дії більшовиків проти українців в роки сталінської доби, а також варварську агресію путінського режиму проти незалежної України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Жук, С. Найдорожче : зб. поезій / Світлана Жук.- Фактів: Поліфаст, 2016.- 144с.

У збірці автор висловлює думку, що  найціннішими скарбами України є її працьовиті, талановиті люди, борці за волю та незалежність України. Вчить берегти і шанувати матерів, рідну мову, природу України.
Висловлює щиру подяку Фастівській районній державній адміністрації та районній раді за фінансову підтримку у виданні збірки.