Ярмуш В. І.

Ярмуш Василь

 Василь Ярмуш народився 15 вересня 1940 року в селі Острові Тернопільського району Тернопільської області (тоді Українська РСР) у селянській родині. Рано втратив батька. Навчався в Острівській семирічці, потім у Тернопільській середній школі № 8. Закінчивши школу, працював комбайнером у колгоспі, помічником машиніста екскаватора в Тернопільському кар’єроуправлінні.

У цей час почав друкуватися у районній газеті в Микулинцях. У 1954—1960 роках служив у армії на Крайній Півночі. Під час служби в грудні 1959 року Василя та його трьох товаришів понесло на крижині у Баренцове море. Врятував вертоліт, але сильне переохолодження організму не минуло безслідно.

Після служби в армії працював на цукровому заводі «Поділля», а згодом — завідувачем клубу в рідному селі. Закінчив заочне відділення факультету журналістики Львівського університету. Працював позаштатним кореспондентом обласної молодіжної газети «Ровесник», друкував свої твори тут і на сторінках «Вільного життя» та інших видань.

У 1960-х роках зазнав переслідувань органів КДБ за прогресивні погляди. Підтримував щиру дружбу з письменницею Іванною Блажкевич, листувався з нею і присвятив їй кілька віршів.

21 вересня 1976 року Ярмуш пішов із життя.

 

 Ярмуш Василь. Кіт Мацько / В. Ярмуш ; іл. В. Яриніч. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2018.- 18с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarmush, Vasyl.
Matsko cat  / V. Yarmush ; illustrations V. Yarynich. — Ternopil : Bohdan Publishing House, 2019. — 13c. : ill.