Стрекаль В. С.

Стрекаль Володимир

Володимир Семенович Стрекаль  народився 15 грудня 1936 року в селі Моринці Корсунь-Шевченківського району. Здається, було це зовсім недавно, а виявляється, збігло вже дві третини століття. У семирічці вивчив абетку, у Корсунь-Шевченківському педучилищі спробував з літер складати прозові й римовані твори та здобув диплом учителя початкових класів. Київський університет імені Тараса Шевченка озброїв його професією журналіста, яку й застосовував на практиці з 1972 року по 2010 – в обласній газеті «Київська правда» як літпрацівник, кореспондент, завідувач аграрного відділу. З письменницьким цехом поєднаний ще з давньої участі у творчому семінарі молодих письменників України в Ірпені. Лауреат премії журналу «Перець», премії ім. Василя Юхимовича. Член Національних спілок України – письменників та журналістів.

«Щодо моїх літературних вправ, – зізнається автор, – то редакціям здебільшого смакували крилаті фрази на кшталт «учіться у класиків». Учився. Може, завдяки цьому з’явилося чимало віршових гуморесок і віршових мініатюр у журналах «Вітчизна», «Україна», «Перець», колективному збірнику «Веселий ярмарок», інших виданнях, у низці інших журналів та газет. У 1971 році вийшла друком колективна книжка «Ой під вишнею» з моєю участю, а в 1999-му у видавництві «Дніпро» вийшла «приватна» книжка «Чужа сорочка». А ще маю дві книжки віршів для дітей. У цьому благенькому доробку одна «авантюрна» публікація у великій добірці московської «Литературной газеты», приуроченій відкриттю з’їзду тоді ще радянських письменників України, та зовсім приємна участь в антології гумору Черкащини «Перепустка в безсмертя» (2005). А ще 2011 року вийшла збірка сатири і гумору «Реінкарнація». У найближчих планах видати одну-другу книжечку для дітей. Ну, а там, як мовиться, поживем – пожуєм».

 

Стрекаль, В. Дарую вам тепло: вірші: [для дошк. та мол. шк. віку] / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. – К.: КИТ, 2016. – 111 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стрекаль, В. С. Абетка-дивина: для дошк. та мол. шк. віку / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. – К.: Кит, 2016. – 32 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стрекаль, В. С. Небесна мандрівка: казки / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. – К.: Кит, 2016. – 64 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стрекаль, В. С. Сонячний соняшник: вірші для дітей / Володимир Стрекаль. – К.: Видавець Карпенко В. М., 2015. – 64 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стрекаль, В. С. Сорочі новини: вірші для дітей про тварин і птахів: [для дошк.та мол. шк. віку] / Володимир Стрекаль; худож. В. А. Дунаєва. – К.: Кит, 2015. – 64 с.: іл.