Шпорчук П. П.

Шпорчук Петро

Петро Шпорчук народився 5 вересня 1942 року в с. Великі Мацевичі на Хмельниччині.
Закінчив Яворівську школу художніх ремесел Львівської області та Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член національної спілки художників України, Заслужений художник України.
Автор повісті «Ірреальні марева», тринадцяти оповідань, які вийшли збіркою «Подільські жолоби», романів «Фатум», «Феєрія холодних гам», «Осіння віхола».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шпорчук, П. Осіння віхола: роман / Петро Шпорчук. – Тернопіль: Терно-граф, 2010 – З12 с.; іл.

Мар’ян Ковач через багато років зустрічає кохання своєї юності, і, з притаманною художникам емоційністю, знову поринає у вир почуття. Жанна відповідає взаємністю. У кожного за плечима свій життєвий досвід. Обом судилося немало випробувань на життєвому шляху. Світогляд, спосіб життя й світосприйняття митця і бізнесменки не співпадають. Чи вдасться їм поєднати свої долі? Адже творчість і бізнес дуже далекі одне від одного. Про їхні непрості стосунки йдеться в романі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Шпорчук, П. Феєрія холодних гам / Петро Шпорчук. – Тернопіль: Принтер-Інформ, 2006 – 332 с.

“Феєрія холодних гам” – захоплююча розповідь про художника, який формувався, як митець, в епоху соціалізму. В період складних політичних, економічних умов, падіння моральних принципів у суспільстві, розгулу злочинності, відсутності замовлень при зміні формацій на зламі тисячоліть головний герой намагається усвідомити процеси, визначає тверду громадянську позицію, як патріот своєї держави і як митець. Автор, як художник, володіє темою, будує цікавий сюжет, переплітаючи реальні події з фантастичною віртуальністю. Сюжет напружений і легко читається. Головний герой веде читача у світ митця, який глибоко переживає зміни, суперечливо включається й відображає сучасні ритми нових суспільних стосунків, по-філософськи переосмислюючи події.