Савка І.

Савка Ірина

Ірина Ярославівна Савка (нар. 1 квітня, Баранівка (Тернопільський район), Тернопільська область) — українська письменниця, викладач музики.

Мати української письменниці та головного редактора «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки, дружина театрального режисера, актора, громадського й культурного діяча Ореста Савки.

Народилася в селі Баранівка під Бережанами. Отримавши музичну освіту, навчала дітей теорії музики, сольфеджіо, викладала музичну літературу, вела хори, вокальні ансамблі у містечку Копичинці на Тернопільщині.

Як письменниця Ірина Савка дебютувала в 2013 році збіркою оповідань «Осиний мед дикий», що вийшла у «Видавництві Старого Лева». У книжці авторка розкриває тему болісних спогадів минулого і висвітлює гострий драматизм життя на селі. Збірка одразу ж припала до душі читачам та потрапила у «довгий список» конкурсу «Книга року ВВС-2013». Восени 2016 року в тому ж видавництві вийшла друга книжка Савки — збірка новел «Шипшинове намисто».

У 2017 написала книжку оповідань для дітей «Казки-горошинки».

Савка, Ірина. Від снігів до спілих вишень [Текст] : роман  / І. Савка ; літ. ред. М. Савка ; післямова М. Савка ; обкл. І. Шкоропада ; картина на обкл. М. Савки. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. – 224 с. : фот. – Кн. допов. вибрані фот. із сімейного архіву авт.

«Від снігів до спілих вишень» — історія життя одного незвичайного чоловіка, яку розповідає його дружина. Це роман у спогадах про знайомство, любов і спільну дорогу, тривалістю в життя, чесна й відверта книга про Ореста Савку, про театр як справу життя і про лаштунки, за якими кохання, родина, країна.

Це книга про те, як часами складно, але важливо бути опорою для яскравої особистості, ділити радощі й біди. І про роль особистості, яка перетворює свої мрії на дійсність, і про розчарування, які, на жаль, на цьому шляху неминучі.

Це величний голос любові та пошани, який дає продовження життю після життя.

Книжку доповнюють вибрані фотографії із сімейного архіву авторки.

 

Савка, Ірина. Киця Миця, мандрівниця [Текст] : для мол. шк. віку  / І. Савка ; літ. ред. М. Савка ; іл. Х. Валько. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 48 с. : іл. – ISBN 978-966-448-067-0.

У казковому лісі живуть собі звірята. Часом приятелюють, іноді сваряться, тож вирішили відкрити Школу Добра, аби ніхто нікого не ображав. Тому тепер Вовчик Страшко не кривдить Барана Берберана, Жабка Мася дружить із Лелекою а Киця Миця — з Гусочкою Біляночкою. Ця книжечка казок допоможе діткам зрозуміти, що добре, а що погано, і знайти справжніх друзів.