Ратушняк Оксана

Ратушняк Оксана

Ратушняк Оксана

Народилася 10 лютого 1985 року у місті Тернопіль. Навчалася у ТНВК “Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука”, закінчила Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, факультет педагогіки і психології.

2004-2019 р. р. працювала у редакції газети «Моя газета».

У 2011 році заснувала культурно-мистецький сайт culturno.te.ua.

З 2015 року член НСЖУ.

З 2016 року працює техніком звукозапису у Палаці культури «Березіль», куратором медіа лабораторії ПК «Березіль».

З 2016 року під керівництвом Оксани створено більше сотні аудіозаписів казок та поезії авторів Тернопільського краю.

Перші спроби у творчості були зосереджені на написанні казкових історій, зокрема, «Хмарка без дощу», «Історія крихітної зірки» та ін. Та не були виданими. З часом творчість авторки набула поетичної форми і віднайшла відгуки у серцях дітей та дорослих.

У 2019 році, в рамках проєкту «Всі Україна читає дітям», поезію авторки відібрано у видання «Перша книжка для малятка», що безкоштовно розповсюджуватиметься у складі «бебі-боксу» для усіх родин новонароджених малюків у пологових будинках України.

У 2020 році вийшла перша збірка дитячої поезії «Рукавиці для Лисиці».
(редактор Володимир Кравчук, поет, літературознавець, член НСПУ).

У 2021 році Тернопільська обласна бібліотека для дітей зайняла перше місце в рейтингу книгозбірень у Національній піар-акції «КОЛО читання. Книга єднає країну!», представляючи творчість Оксани Ратушняк.

 

 

 

Ратушняк, Оксана.
Рукавиці для Лисиці [Текст] : вірші для ст. дошк. та мол. шк. / О. Ратушняк ;  іл. авт. . — Тернопіль : Заза Прінт, 2020. — 14 с. : іл. – ISBN 978-617-7521-17-3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ратушняк, Оксана.

Ключики весни [Текст] : вірші для дошк. та мол. шк. / О. Ратушняк ;  вірші озвучила О. Навроцька ; муз. оформ. Н. Видиш ; худож. О. Паньків. — Тернопіль : [б.в.], 2022. — 24 с. : іл.

 

“Ключики весни” – невеличка збірка теплих віршиків, видана Спілкою ініціативних громадян “Кобза”, у рамках проєкту #Все_найкраще_дітям_України.

 

 

 

 

 

 

 

Ратушняк, Оксана.

Пташка радісно співає [Текст] = Ptaszek śpiewa radośnie : віршики для дітей

дошк. та мол. шк. віку / О. Ратушняк ;  пер. Р. Поврозник, Н. Лобас ; текст укр. читала О. Навроцька ; текст. пол. читала Н. Лобас ; муз. оформ. Н. Видиш ; іл. О. Добровольська (Паньків). — Седльце : Елпіл, 2022. — 24 с. : іл. — Текст парал. укр., пол. — Вірші доступні в озвученому варіанті з муз. супроводом.