Пилат В. С.

Пилат Володимир

Пилат Володимир

український дослідник та знавець бойових мистецтв, засновник бойового гопака.

Володимир Пилат народився 15 вересня 1955 року у Львові. Дід по батьківській лінії Михайло Пилат походив із лицарського роду, який ще з 1121 року мав свій родовий герб під назвою «Новий», пройшов Першу світову, громадянську і Другу світову війни. Дід по матері, Андрій Гідей, за часів Австро-Угорщини служив в особистій охороні австрійського цісаря Франца-Йосифа. У селі Завидовичі біля Городка, звідки він родом, завжди була школа, в якій вчили дітей боротися. Дід став першим учителем юного Володимира.
1962 року Володимир почав тренування зі спортивної гімнастики, якою займався чотири роки. Ще до приходу в секцію, завдяки постійним тренуванням вдома, був добре розвинений фізично. Після гімнастики перейшов у секцію вільної боротьби, де займався два роки. Багато разів брав участь у змаганнях, перемагав досвідченіших суперників. 1968 року почав вивчати карате стилю кьокусін. Подолавши за 9 років шлях від новачка до майстра, у 1977 році він успішно склав іспити на 1-й дан карате і отримав чорний пояс. Це давало йому право стати вчителем.
Відкрив власну школу карате кьокусін, паралельно вивчаючи інші стилі — годзю-рю, соне, карате-до за Фунакосі та Накаямою, а також кікбоксинг. На початку 1980-х років школа Володимира Пилата перемогла всі школи бойових мистецтв, що існували на той час у Львові. Майже всі двобої він та його учні вигравали нокаутом. На той час це була єдина школа у Львові, яка постійно практикувала фул-контакт. Саме в цій школі вперше на території колишнього Союзу почали застосовувати жорсткі накладки для рук, ніг, грудей та спини, а також шоломи, що захищають потилицю і маківку голови.
У 1985 році Володимир Пилат створив експериментальну школу з дослідження і вивчення бойової культури українського народу. Два роки дослідницької роботи дали позитивний результат і вже з 1987 року, остаточно покинувши карате, Пилат почав відновлювати і розвивати бойовий гопак. Ще 1989 року організував у Львові перший Всеукраїнський з’їзд козацтва, на який зібралися ентузіасти зі всієї України. У 1990 році з метою легалізації діяльності з відродження українського козацтва та козацьких бойовий мистецтв Володимир Пилат створив громадську організацію «Фольклорно-спортивна асоціація “Галицька Січ”», на базі якої бойовий гопак розвивався протягом наступних семи років.
У 2002 році за його сприяння та безпосередньої участі була створена школа асгарди, а 2003 року літературна агенція «Піраміда» видала книгу-підручник «Асгарда» за співавторства Пилата та Катерини Тарновської. Книга також є спробою незалежної оцінки вкладу українського жіноцтва в справу державотворення та державоуправління від найдавніших часів до сьогодення.
У 2004 році видавничий дім «Панорама» видав «Кодекс лицарської честі гопаківця». Книга написана у найважчий період життя Володимира Пилата, та за його словами є підсумком його лицарського шляху.
2004 року Галицька видавнича спілка на прохання фахівців міністерства освіти видала його книгу «Бойовий гопак та основи захисту Вітчизни», яка мала стати підручником для учителів допризовної підготовки молоді. Однак з часом цей проект заблокували.
У 2007 році побачила світ друга книга про бойове мистецтво жінок України — асгарду (видавництво «Сполох»), написана Пилатом у співавторстві з Катериною Тарновською. У книзі репрезентується другий рівень майстерності амазонок, а також техніка володіння палицею, самозахист, та оздоровча система ДІР. У липні 2007 року Пилат провів Перший міжнародний семінар з бойового гопака у м. Калуші Івано-франківської області.
Для підвищення якості викладання методики бойового гопака у 2008 році Володимир Пилат разом із керівником школи бойового гопака «Шаблезуб» Володимиром Куцаном видав «Методичний посібник вчителя бойового гопака на вивчення техніки рівня майстерності „жовтяк“» (видавництво ШБГ «Хорс»). Також 2008 року видавництво «Сполох» видало методичний підручник «Бойовий гопак — жовтяк» (спрощений варіант), а також цей же методичний підручник, розширений та доповнений кольоровими фотографіями. Видання вийшло за сприяння командувача Галицького козацького округу Українського реєстрового козацтва, генерала армії УРК Володимира Кожана. У липні 2008 року В. Пилат провів Другий міжнародний семінар з бойового гопака у м. Хмельницькому, а в серпні цього ж року — 23-й Всеукраїнський семінар з бойового гопака.
У жовтні 2008 року Верховний учитель бойового гопака упорядкував та видав «Співаник гопаківців», у якому вперше висвітлено езотеричний вплив співу на ауру людини та прискорення духовного зростання особистості.

 

Пилат, В. Бойовий гопак : вимоги на рівень майстерності «Жовтяк» / Володимир Пилат . – Львів : СПОЛОМ, 2010. – 236с. ISBN 978-966-665-528-1