Проць Л. І.

Проць Любов

Проць Любов

Любов Іванівна Проць (28 квітня 1959) — українська поетеса, педагог.
Народилася в смт Дубляни (Самбірський район, Львівська область). Після закінчення філологічного факультету Дрогобицького педагогічного інституту ім. Івана Франка працювала вчителькою української мови та літератури в Чернихівській середній школі. Викладала в рідному виші. Потім учителювала в Дублянській середній школі. Була депутатом Львівської обласної ради першого демократичного скликання.
Вірші Любов Проць друкувалися в обласних та республіканських газетах, у часописах «Жовтень», «Дніпро», «Дзвін», «Березіль», «Ранок», в альманасі «Поезія», а також в українськомовній газеті «Свобода» (США). У 1990 р. Любов Проць видала першу поетичну збірку «Дубляни», за яку була прийнята до Спілки письменників України й нагороджена літературною премією імені Василя Симоненка НСПУ. 1995 р. надрукована збірка її поезій «Горобина ніч», а 2008 р. — «Група крові».

 

 

Проць, Л. Ластів’ятко: для дошк. та мол. шк. віку / Любов Проць; худож. Н. Звіжанська. – Дрогобич: Коло, 2016. – 56 с.: іл.

Дитяча книжечка сучасної української поетеси Любові Проць легко і доступно розповідає маленьким читачам про рідну Україну і її відважних захисників, споконвічні звичаї і традиції нашого народу. Не обходить авторка мовчанням і творчість геніального земляка Івана Франка у рік його 160-літнього Ювілею.Саме про це йдеться у розділі збірки – “Перша молитва”. Другий розділ – “Мила сімейка” – заселяють улюблені тваринки і звірятка малят, котрі, як і вони, розмовляють і дивуються, плачуть і радіють…