Правоторова Віра

Правоторова Віра

Правоторова Віра

Народилася майбутня поетеса 4 жовтня 1958 року на Рівненщині, де і пройшло її дитинство. Навчаючись у школі, займалася у шкільному літературному гуртку «Мрія кличе» та літературній студії при районній газеті.

У 1981 році здобула фах економіста і весь свій трудовий шлях працює в царині фінансів та права. Але натхнення Вірі Миколаївні завжди давали вірші, які вона продовжувала писати.

Великим поштовхом до творчості Віри Правоторової стала зустріч з відомим видавцем Іваном Малковичем. Він опублікував вірш поетеси «Про янгола й пір’їнку» у збірнику «Улюблені вірші». З того часу, як пише Віра Миколаївна:

«Я ніби потрапила в інший світ, у якому пахне свіжовиданими книгами, де живуть видавці, письменники і поети, редактори, художники-ілюстратори і… читачі. А навкруги літають дивні птахи – віршенята, віршики та вірші. І головним моїм завданням стало те, щоб встигнути їх упіймати, записати, потім ще трішки підправити і…відпустити.»

Віра Правоторова розповідає, що часто вірші народжуються як відповідь на дитяче запитання: «Чому не варто боятися павучків? Як народжуються казки? Що буває у Святвечір? Чому важливо вміти мріяти? Звідки беруться назви кольорів? Як навчитися вимовляти букву «ер»? Чому у страху великі очі? Хто якими словами дякує?»

Творам Віри Правоторової притаманний особливий стиль, вони щирі та позитивні.

 

 

Правоторова, В. М. Веселі віршики з мальованого глека: для дошк. та мол. шк. віку / Віра Провоторова; худож. Ольга Мойсюк, Наталка Серветник. – Київ: Зелений пес, 2016. – 44 с.

“Веселі віршики з мальованого глека” — видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, яке у доброзичливій та легкій для сприйняття формі через призму українського слова та барвистих ілюстрацій допомагає дитині позитивно сприймати оточуюючий світ, дає поштовх до розвитку почуття ритму, творчої уяви та фантазії.
Звідки беруться назви кольорів? Як навчитися вимовляти букву «ер»? Чому у страху великі очі? Хто якими словами дякує? Відповіді на ці та багато інших питань чекають на дитину в збірці веселих віршиків.
Кожна розгортка книги — це маленька історія, яка тематично і гармонійно об”єднує в одне ціле твори та ілюстрації до них. Читаючи це видання усією родиною, ви відчуєте як світліше стане у вашому домі та у ваших серцях.

 

 

Правоторова, Віра.
Віршики та оповідки з бабусиної валізки [Текст] : для дітей дошк. та мол. шк. віку / В. Правоторова ;  худож. І. Потапенко. — Київ : Гамазин, 2017. — 48с. : іл.

“Віршики та оповідки з бабусиної валізки” – видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, створене гармонійним творчим дуетом автора та художниці, запрошує дітей у барвистий світ, наповнений добротою і радістью. Твори авторки легкі для запам’ятовування. Вони пробуджують яскраву уяву дитини, дають поштовх до творчого розвитку, прищеплюють любов до рідного слова.
Чому не варто боятися павучків? Як народжуються казки? Що буває у Святвечір? Чому важливо вміти мріяти? Відповіді на ці та багато інших
питань діти знайдуть у книзі, яка написана доступною і зрозумілою для їхнього сприйняття мовою.
Читаючи це видання усією родиною, ви обовязково відчуєте, як світліше стане у вашому домі!