Підлужний Андрій

Підлужний Андрій Борисович (псевдо — НІЧЛАВАNICHLAVAнар. 2 лютого 1974, Тернопіль) — український співак, композитор, музикант, телеведучий, продюсер, лідер гурту «Нічлава» та колишній учасник гурту «Скрябін» (1997–2004), Заслужений артист України (2017) військовослужбовець ЗСУ.

Народився 2 лютого 1974 року в Тернополі. У дитинстві займався музикою і футболом.

Закінчив Тернопільський Експериментальний Інститут Психології за спеціальністю практичний психолог (1996).

Заступник Асоціації футболу Тернопільщини.

Закінчив Західноукраїнський національний університет, магістр, фахівець менеджменту соціокультурної діяльності (2022). Завідувач лабораторії соціокультурної діяльності Західноукраїнський національний університет.

Військовослужбовець ЗСУ.

Син — Давид. Ігор Пелих був його кумом.

Творчу діяльність розпочав у 1988 році у складі гурту «Флюгер». Працював у різних музичних колективах керівником та вокалістом. Неодноразово приймав участь у фестивалях, конкурсах та концертних турах, як по Україні, так і за її межами.

З 1989 року — керівник і вокаліст гурту «Чорний мандрівник» («New Wave»). З 1990 року — керівник і вокаліст гурту «Архіпелаг» (поп-рок), участь у фестивалі «Надія» (м. Дніпро, березень 1990 року), фіналіст радіо-конкурсу «Шанс» (м. Київ, квітень 1990 р.) З 1990 року — вокаліст колективу «Телефон D(7-5)» (хард-рок). Альбом «Дай себе намалювати». Участь у фестивалі «Пам’ять» (серпень 1990), «Нівроку» (Тернопіль, вересень 1990 р.), «Новий час» (м. Кам’янець-Подільський, вересень 1990 р.), «Музична імпреза — 91» (листопад 1990 р.) З 1990 року — вокаліст колективу «Горе переможеним» (рок-неоромантик). 7 місце у національному хіт-параді «Хіт-обойма» з композицією «Птахи летять» (грудень 1990 р). Альбом «Майстер зброярні». Участь у фестивалях «Друзі» (м.Полтава, січень 1991 р.), «Чорні поля» (м. Миколаїв, березень 1991 р.), «Випускник-91» (м. Тернопіль, червень 1991р). З 1991 року — керівник і вокаліст гурту «Західний вітер» (арт-поп), участь у фестивалі «Нівроку» (м.Тернопіль, серпень 1991р),

Музичний дебют Андрія Підлужного з гуртом «Нічлава-Блюз» відбувся 1993 року в одному з перших в Україні джаз-клубів «Нічлава» в Тернополі.

Андрій Підлужний разом з гуртом «Нічлава-Блюз», брав участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях, де нагороджений відзнаками:

 • червень 1993 — дипломант всеукраїнського фестивалю «Червона Рута» (м. Донецьк)
 • 1993 — лавреат Західноукраїнського фестивалю «Тарас Бульба»
 • 1993 — лавреат фестивалю «Вітер зі Сходу» Донецьк
 • 1993 — лавреат, 1-ше місце фестивалю «Романси Славутича»
 • 1993 — фестиваль «Нові зірки старого року» — «найкращі музиканти року» та «відкриття року»
 • 1994 — лавреат, 2-ге місце фестивалю «Мелодія»
 • 1994 — гість фестивалю «Слов’янський базар», учасник святкового концерту «Дні України в Білорусі», гість шоу «Диско-базар», гість концерту «Вечір з Мішелем Леграном» (м. Вітебськ, Білорусь)
 • 1994 — лавреат «Доля-94 р» (м. Чернівці)

У 1994 році гурт уклав контракт із продюсерським агентством «Студія NOVA» та переїхав до Києва.

У 1994 році вів рубрику «Муза» на телеканалі «1+1» у молодіжній програмі «Бомба».

Гравець футбольної збірної зірок української естради «КЛАС-А».

 • 1995 — перемога на радіоконкурсі RFI (Radio France Internationale, Париж, Франція)
 • 1995 — лавреат «Пісенний вернісаж 95» (м. Київ)

У 1996 році підписує контракт із продюсерським агентством «BRAVO PRO» та змінює псевдо на «АНГЕЛ». За час співпраці створені пісні: «Там де пісок», «Моя любов», «Поцілую», «Співай Вночі» та інші.

Знявся в головних ролях у художніх музичних фільмах:

 • «Казка про хлопчиків»
 • «Без назви» (студія «Піонер»)

 

Підлужний, Андрій.

Nichlava [Текст] : зб. пісень та віршів / А. Підлужний ;  ідея та реалізація О. Гарбузинської. — Одеса : Олді+, 2023. — 94 с. : фот. — За QR-кодами під віршами можна послухати пісні на ці твори. 

Подарунковий тираж, на індивідуальне замовлення, за креативною ідеєю @lena.garbyzinska розробили дизайн-макет подарункової збірки до ювілею @nichlava – тернополянина, співака, композитора, автора пісень Тіни Кароль, Тоні Матвієнко та гурту «Скрябін».
Оригінальне видання має тверду обкладинку, стрічку-закладку, містить велику кількість фото, які ми ретельно опрацювали.
Також ми згенерували QR коди, за якими можна перейти на YouTube, подивитись кліпи та послухати пісні на вірші, які містить збірка.