Осадко Ганна

Осадко Ганна

Осадко Ганна

Народилася в родині тернопільських інтелігентів. У підлітковому віці почала писати вірші. Перші публікації почали з’являтися в місцевій періодичній пресі. Вірші у її виконанні лунали зі сцени Віче на честь проголошення Незалежності України в місті Тернополі в 1991 році. Юна Аня Ососкова була неодноразовою учасницею семінарів для талановитої молоді в Ірпінському Будинку Творчості.
По закінченню ліцею та школи мистецтв Ганна вступила на філологічний факультет Тернопільського педагогічного університету. Після закінчення університету вступила до аспірантури та захистила дисертацію з теорії літератури. Здобула вчений ступінь кандидата філологічних наук.
Від 2003 року донині працює літературним редактором, художником-ілюстратором і маркетологом у тернопільському видавництві «Навчальна книга — Богдан». За час роботи у видавництві проілюструвала понад 50 книг, написала та видала чотири збірки поезії та малої прози а також 15 дитячих книг.
Як художниця Ганна Осадко працює в різноманітних техніках: графіка, колаж, ілюстрації з пластиліну та скла, валяння із вовни. Проводить авторські майстер-класи для дітей і дорослих. Як книжковий графік проілюструвала понад п’ятдесят художніх книг.
Художниця мала кілька персональних виставок, зокрема 2010 року у Львівському музеї скла — виставку «Пляшка віршів», у 2012 році — виставку «Пластилін, перо і скло» в Національному музеї літератури України.
У 2013 році книжка Івана Андрусяка «Вісім днів із життя Бурундука» з ілюстраціями Ганни Осадко ввійшла до престижного щорічного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі круки».

 

Осадко, Ганна.
Пластилінові загадки [Текст] / Г. Осадко ;  худож. Г. Осадко. — Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2012. — 24с.

 

 

 

 

 

 

Осадко, Ганна.
Котячі мрії [Текст] : вірші / Г. Осадко ;  іл. С. Бялас. — Тернопіль : Навчальна книга -Богдан, 2012. — 12 с.

 

 

 

 

 

 

Скиба, Роман.     Рибне місце [Текст] / Р. Скиба ;  худож. Г. Осадко. — Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2010. — 24 с.