Обшарська Р. В.

Обшарська Раїса

 Обшарська Раїса Володимирівна народилася 9 серпня 1964 року в с. Устечко Кременецького району Тернопільської області.
Закінчила Чортківське педучилище в 1983 році та Рівненський педінститут (факультет – педагогіка та психологія дошкільна) – 1995 р. Проживав в м. Чорткові Тернопільської області. Працює на посаді завідувача дошкільним навчальним закладом м. Чорткова.
Серед композиторів, з якими працює авторка, — Віталій Лазаренко, Микола Ведмедеві, Оксана Морозюк, Ігор Лавро, Ігор Уруський, Ярослав Злонкевич, Василь Дунець, Орест Слободян, Ярослав Скринник, Олег Майданик та інші. Її твори надруковані у колективних збірниках «Освітянська скриня», «Подільська толока», «Рушник», літературно-мистецьких альманахах «Пектораль», «Сонячне гроно», «Поетична Шевченкіана Тернопілля», пісенних збірках «Мелодії тернового поля», «На крилах надії».
Упродовж кількох років очолювала клуб «Натхнення» для обдарованих школярів м. Чорткова. Веде тематичний гурток «Зернятко» для дітей дошкільного віку.
Наша сучасниця долучилася до створення книги «Літературно-мистецька та наукова Чортківщина» — автори Яромир та Ольга Чорпіти, — Чортків, 2007 р., і написала переднє слово до збірника.
Раїса Обшарська — член клубу творчих особистостей міста. Для громади Чорткова провела в районному будинку культури три великі презентації своїх книг, численні зустрічі в школах міста та району, міст Борщева, Бучача і Тернополя.
Немає теми, яку б не зачепила мисткиня у своїх творах: і події визвольних змагань, і голодомор в Україні, і сторінки далекої історії, і теми сьогодення, що хвилюють наш народ.
Працюючи на посаді завідуючої дитячим закладом, Раїса Володимирівна сприяє відродженню української національної системи виховання через духовність. Без віршів, пісень на слова Раїси Обшарської не обходиться жоден захід для малят. її люблять діти, поважають працівники та батьки. Вона дбає про зв’язок дошкільного закладу з громадськими організаціями. Діти «Золотої рибки» проводять концерти-зустрічі з людьми різних організацій — благодійної служби «Карітас», дитячої бібліотеки, музею, організації «Діти війни». Проводяться екскурсії на хлібокомбінат, до пам’ятників міста, організовуються зустрічі з цікавими людьми, родинні свята. Все це благодійно і благочинно впливає на свідомість дітей, змушує їх виростати чуйними, милосердними, добрими людьми. Дошкільний заклад №1— неодноразовий переможець у конкурсах районного та обласного значення з питань навчання та виховання дітей дошкільного віку.
Мабуть, і тому їй доручили благородну місію — вітати поетичним словом від Чортківщини святійшого Патріарха Філарета під час його приїзду цього року в місто Чортків.
У 2009 р. Раїса Обшарська одержала подяку і пам’ятну вазу від Чортківської міської ради за активну громадську діяльність та вагомий внесок у розвиток рідного краю — міський голова І. М. Билиця, та подяку за підготовку матеріалів для радіопередач Чортківського районного радіомовлення — редактор Р. К. Островський.
Р. Обшарська — член обласного літоб’єднання, член НСНСУ, лауреат багатьох конкурсів та літературних премій, серед них «Людина року — 2009», «Жіночі історії», «Я вірю в майбутнє твоє, Україно».
Визнана видатним діячем та почесним громадянином Чортківщини.
«Медунки для мрійниці» — дванадцята книга авторки.
Дипломант обласного конкурсу “Голос серця”, присвяченого 10-ій річниці Незалежності України (2001 р.)
Брала участь у роботі ІІІ-го зїзду письмеників України.
Друкується в періодичній пресі.

 

 

 

Обшарська, Р. В. Мелодія літньої ночі: сучасні українські пісні / Р. В. Обшарська;  В. І. Лазаренко. – Тернопіль: СорокА, 2006. – 20 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обшарська, Р. В.  У міжгір’ї буття: поезії / Раїса Обшарська. – Т.: СорокА, 2006. – 64 с.

Для творчого стилю поетеси характерні межова щирість, вишуканість жанрових форм і широта філософських узагальнень. Все у неї пропущене крізь серце, все зігріте вогнем любові й душевних переживань.
У світі Раїси Обшарської немає місця для зла і заздрості, підступу і неправди. Це світ чистий, як доглянуте польове джерело, лагідний, як осінній сонячний промінь, відкритий і привітний, як усмішка здорової дитини. У цьому світі легко і просто, в нього так радісно входити і так легко перебувати, його не хочеться покидати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обшарська, Р. В. Я розкажу Вам про Любов [Звукозапис]: збірка віршів / Раїса Обшарська. – Тернопіль: ТроЛіс, 2004.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обшарська, Р. Римовані сни: збірка поезій / Раїса Обшарська; худож. оформлення А. Обшарська. – Тернопіль: Терно-граф, 2016. – 360 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обшарська, Р. Промінчик у долоньці: дитячі вірші / Раїса Обшарська; худож. оформлення К. Обшарська. – Тернопіль: Терно-граф, 2015. – 100 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кравчук, Володимир.
Вір поезії / В. Я. Кравчук, Р. В. Обшарська ;  обкл. А. Обшарської. — Тернопіль : Терно-граф, 2019. — 88 с.

Поетична збірка “Вір поезії” написана знаними українськими поетами Володимиром Кравчуком і Раїсою Обшарською у співавторстві. Це своєрідна інновація, адже твори – спільні. Хтось з авторів задавав тему, проводив сюжетну лінію, інший-поглиблював, домислював. Так і народжувались ці вірші, у яких домінують світлі людські почуття, взаємновідносини, а також злободенні теми сьогодення.
Для широкого читацького загалу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обшарська, Раїса Володимирівна.
Вечірній макіяж [Текст] : [зб. поезій] / Р. В. Обшарська ;  худож. оформ. А. Обшарська. — Тернопіль : Терно-граф, 2020. — 224 с.

Нова поетична збірка відомої тернопільської поетеси торкається різноманітних барв людського буття: від буден­них життєвих переживань до найголовнішого – любові до рідного краю, неньки України і звісно – найсокровенніших духовних глибин – кохання…

Віриться, що видання знайде щирі відгуки в серцях ши­рокого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Обшарська, Раїса Володимирівна.
Поцілунки [Текст] : [зб. віршів] / Р. В. Обшарська. — Тернопіль : Терно-граф, 2019. — 224 с.

Чергова збірка віршів поетеси – щира, задушевна розповідь про святі почуттялюбові до Всевишнього, Вітчизни, матері, отчого краю і звісно – про найпотаємніше – палке кохання…