Мельник П. М.

Мельник Петро

Петро  Миколайович Мельник  – уродженець села Угриньківці(7 січня 1943 року), що в Заліщицькому районі Тернопілля. Випускник Заліщицької середньої школи (1959), закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка – факультет журналістики(1969). Багаторічний (1969-2001) заступник та редактор заліщицького “Колоса”(редагував його 26 років), автор сотень репортажів, кореспонденцій і нарисів у районній, обласній та центральній пресі України, а також історико-краєзнавчого видання “Від колиски до Вітчизни” (2002), збірок поезій – “Цвітограй полудня” (1994), “Ватра надвечір’я”(2002), “На черені совісті”(2007), “Бліки вітражів”(2012),  “Абетка слова”(2014) та “Горнятко духмяної кави” (2017), а також збірки оповідань “Мальви і кремінь”(2013).

Петро Мельник друкував вірші у “Склянці часу” і “Поетичній топоніміці”, а ще він автор малої прози у журналі “Літературний Тернопіль”(№4, 2008 р., №1, 2010 р.), перекладач(“Літературний Тернопіль”, №2, 2009 р., “Золота пектораль”, № 3-4, 2010 р.). Він лауреат премії журналу “Літературний Тернопіль” та газети “Вільне життя” у номінації “Поезія”(2014), лауреат Крайової літературно-мистецької премії ім. П. Ковальчука у номінації “Газетно – редакційна діяльність та журналістська творчість”, упорядник і редактор збірок віршів та краєзнавчих розвідок багатьох заліщицьких літераторів.

 

 

 

Мельник, Петро.
Перезва серця і душі  : поезія / П. М. Мельник. — Тернопіль : Терно-граф, 2019. — 160 с.

До чергової книжки Петра Мельника увійшли вірші останніх років та деякі поезії з його попередніх збірок, котрі – як вважає автор – суголосні з теперішнім днем. Однак провідною темою його пера, як завше, залишаєтсья любов до рідного краю, на екзоти котрого він дивиться “поглядом душі через мембрану серця”, а також лейтмотив спадкоємності поколінь. Власне, тому поет нагадує кожному, що “Весь набуток і досвід, ганьба наша й слава – все проходить крізь сонячні лінзи синів” і закликає бути гідними їх вчителями.
Традиційні форми стилю поета багаті його внутрішнім світом, його єством, а хвилююча напруга почуттів – філософсько мудра і світла. Віримо, що вона знайде відгук у серцях читачів.