Мацко І. О.

Мацко Ірина

Мацко Ірина

Ірина Мацкописьменниця, ілюстратор дитячих видань, публіцист, видавець.
Авторка численних творів для дітей та дорослих, фіналіст першого конкурсу малої прози „Сила малого”, призер конкурсу творів для дітей “Мистецької Сторінки” та часопису “Захід-Схід” (казка „Пригоди дубового листочка”).
Народилася 21 травня 1978р. на Тернопільщині. Шкільні роки пройшли у с.В.Ходачків Козівського району, Тернопільської області. З 1995 року проживаю у м.Тернопіль.
Пишу дитячі казки, оповідання та жіночі новелли, есе. Ілюструю, укладаю хрестоматії та прописи для дошкільнят.
Перший власний доробок створений у 2004 році – фотоальбом-казка для новонароджених „Казка твого народження”, який побачив світ у видавництві „Навчальна книга Богдан” у березні 2007 року.
З квітня 2007 року – почала публікуватись серія дитячих казочок про маленькі букви з власними ілюстраціями у Чернігівській газеті „Деснянська правда”.
Казки про маленькі букви, а також пізнавальні казки про природу друкуються у дитячому журналі „Ангелятко” та у журналі „Літературний Тернопіль”
Фіналіст першого конкурсу малої прози „Сила малого”. Твір увійшов у 100 кращих творів та книгу „Сила малого”, що була видана за результатами конкурсу.
З січня 2007 року – початок роботи приватним підприємцем-видавцем, видавництво „ІрМа” та видання чотирьох книжечок з серії розмальовок „Розмалюй та вивчи”.
Призер конкурсу творів для дітей “Мистецької Сторінки” та часопису “Захід-Схід” (казка „Пригоди дубового листочка”).

 

 

 

Мацко, І. О. Мамине серденько: казка: [для дошк. та мол. шк. віку] / І. О. Мацко; худ. В. Стецюк та ін. – Тернопіль: ІрМа, 2011. – 14 с.

Чи знаєш ТИ, що таке мамине серденько?
Думаєш, воно таке, як на малюнку в енциклопедії?
Ні, дитино, серце набагато більше.
Цього незобразиш на жодному малюнку.
А головне, що у серці основне місце займаєш ТИ.
Так-так, саме ТИ…
Дивне серце, правда? Поки Тебе не було, там поміщалося багато всього. Але після Твого народження це все потіснилось, і більшу частину серденька зайняла дитина.
Саме діти є господарями маминого серденька.
І лише вони його можуть розбити.

 

 

 

 

 

Мацко, І. О. Пригоди маленького Мобіка: розповідь-казка: [для мол. шк. віку] / Ірина Мацко; худ. Д. Тимоніна. – Тернопіль: ІрМа, 2010. – 42с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мацко, І. О. Зернятка мудрості: збірка казок, переказів та оповідок: [для  дошк. і дітей мол. шк. віку] / уклад. І. Мацко. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2013. — 176 с.

До збірки увійшли авторські та фольклорні казки, перекази, легенди й оповідки.
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вихователів дитячих садків, батьків, усіх небайдужих до художнього слова.

 

 

 

 

 

 

Мацко, І. О. Рости, моє деревце, з міцного коріння / І. Мацко; худ. оформл. К. Бібіка. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2012. – 35 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

Мацко, І. О. Мамине серденько [для дошк. та мол. шк. віку] / І. О. Мацко; Тернопіль: Підручники і посібники: 2015. – 8 с.

Чи знаєш ТИ, що таке мамине серденько?
Думаєш, воно таке, як на малюнку в енциклопедії?
Ні, дитино, серце набагато більше.
Цього незобразиш на жодному малюнку.
А головне, що у серці основне місце займаєш ТИ.
Так-так, саме ТИ…
Дивне серце, правда? Поки Тебе не було, там поміщалося багато всього. Але після Твого народження це все потіснилось, і більшу частину серденька зайняла дитина.
Саме діти є господарями маминого серденька.
І лише вони його можуть розбити.

 

 

 

 

 

Мацко, І. О. Загублена писанка [для дошк. та мол. шк. віку] / І. О. Мацко; Тернопіль: Підручники і посібники: 2015. – 8 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мацко, І. Голочка та подушечка: казка / І. Мацко; худож. Оля Левус. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. – 24 с. – ISBN 978-966-07-2821-6

Ця незвичайна історія трапилася із сестричками Оленкою та Світланкою. Маленька чарівна лялечка, що ожила на сторінках казки, показала їм, як вони чинили одна з одною, що відчували і як болюче робили іншим… Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та їхніх батьків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мацко, І. Медовий сухарик: дитяча казка / І. Мацко; худож. Наталія Шевчук. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. — 20 с.: іл. –  ІSBN 978-966-07-2821-9

Красивий, смачний, медовий… «Як такого не любити, адже він найкращий!» — подумає кожен про нашого головного героя — Медового Сухарика, прочитавши казку. Так думали і сусіди Сухарика по столу, а ще й мати Булочка та дочка Скибочка. Але чи так важлива зовнішня краса, коли серце черстве, а душа порепана? Тут уже ніяким медком не змастиш і не виправиш.

Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та їхніх батьків.

 

 

 

Мацко, І. Перехідний вік моєї мами: повість / Ірина Мацко. – Київ: Академія, 2016. 

Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім’ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій «перехідний» вік. Її бентежать стосунки з однокласниками, перші місячні, пригоди в таборі, поцілунки і пробуджене кохання… І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.
Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, — переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік… моєї мами».

 

 

 

 

 

 

 

Мацко, І. Тік-Так: казка / І. Мацко; худож. Ксенія Рибалко. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. – 24 с. – ISBN 978-966-07-2820-2

Тік-Так… І в уяві виникає образ старенького годинника, який безперестанку наспівує пісеньку: тік-так, тік-так, тік-так… Про що ця казка, думає читач, нетерпляче перегортає сторінку і … знайомиться з допитливим хлопчиком Сергійком, який через свою цікавість потрапляє в казкову країну часу, де й відбувається пригода. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та їхніх батьків.

 

 

 

Мацко, І. Чарівна дудочка: оповідання, казки / Ірина Мацко. – Харків: Белкар-книга, 2015. – 64 с.: іл. – (Веселка).

Ця книжка вчить дітей доброті, щирості, порядності, чуйності, розвиває вміння дружити, обирати й цінувати друзів. Саме ці риси перш за все необхідні кожній людині для того, щоб її поважали.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мацко, Ірина Олександрівна.
Казочки до свята  : для дітей дошк. та мол. шк. віку / І. О. Мацко ;  літ. ред. Б. Мельничук ; обкл. К. Бібік. — Тернопіль : ІрМа, 2010. — 32с.