Ходюк Олена

Народилася 1972 року на Шумщині, у повстанському краї, що на Тернопільщині.
Випускниця філологічного факультету РДГУ, громадська діячка, учасниця Революції Гідності, пластунка сеніорка праці (станична Шумського осередку Пласту), засновниця волонтерського центру «Пластова домівка».
Авторка роману «Гремислава», драми «Любов над усе», п’яти наукових праць про творчість Галини Комарівни, посібників із виховної роботи «Скарбничка для небайдужих» та «Україна – це ми», казок, віршів, малої прози.
Активно працює з творчо обдарованими дітьми, молоддю.
Нагороджена почесним званням «Людина року Шумщини» – 2004 (в номінації «Молодіжна політика») та почесним званням «Людина року м. Шумськ» – 2007 року (в номінації «Кращий культурно-мистецький діяч»),
Працює у Шумському ліцеї учителем зарубіжної літератури. Учитель гуманної педагогіки, нагороджена знаком «Серце і лебідь». Лауреат обласного туру конкурсу «Класний керівник – 2012 року», лауреат обласного туру конкурсу «Учитель року – 2014 року».

Ходюк, Олена.

Казки з Дрімайликової торби [Текст] : повість-казка / О. Ходюк ;  літ. ред. І. Андрусяк ; іл. В. Пертії. — Тернопіль : Видавництво Богдан, 2023. — 80 с. : іл. 

Мама Олена щовечора присипляє дівчинку Вікторію – а мала, як завше діти, комизиться й не квапиться засинати. І тут мамі на допомогу прилітає Дрімайлик. У нього є чарівна торба, з якої він дістає «засинальні» казки.
Цю книжку склали казки, які Дрімайлик дістав зі своєї торби для Вікторії, але вони так само можуть стати в нагоді й іншим діткам – щоб їм гарно засиналося, і батькам – щоб вони без надмірних клопотів присипляли дітей і присиплялися самі.
А ще ця книжка має чарівну здатність «викликати» Дрімай­лика до вас – і разом із ним та вашим малям вигадати власні казки – які, можливо, Дрімайлик захоче взяти у свою торбу …

 

Ходюк, Олена.

Казки незламності [Текст] / О. Ходюк ;  іл. Н. Бутенко ; обкл. Н. Бутенко, А. Бадсар. — Гайсин : Видавництво “ТУТ”, 2023. — 96 с. : іл. 

Казки незламності написані між 16 грудням 2022 року Бо­жого та 13 січням 2023 року Божого про незламних і для незлам­них людей – дітей і дорослих, котрі пам’ятають себе дітьми, не розгубили або відродили пам’ ять крови, таку потрібну у складні часи російсько-української війни.
Сімнадцять різноманітних сюжетів про виклики сьогоден­ня для українців, які своїми діями, молитвами, думками набли­жають перемогу України, світла над темрявою.
Казки, котрі є правдою, бо живуть серед нас і відчувають наш біль, радість і надихають на боротьбу. Читайте й приміряй­те на себе сюжети та емоції незламності.
Навіть у найтемніші часи є місце для Світла. Воно на­повнює кожного: і тих, хто воює, і тих, хто в тилу. Світло прояв­ляється через дитячі дивовижі, сни, обереги, ангелів-охоронців або через казки.
Історії про війну і втрати, але водночас – про віру, незлам­ну й всепереможну.

 

Ходюк, Олена Станіславівна.

Гремислава [Текст] : роман / О. С. Ходюк ;  обкл. В. Басалиги. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. — 256 с. — (Ім’я на обкладинці ; Вип. 14). 

Це – перший роман про дочку Великого Князя Київського Інrвара Ярославича, яка підростала у Шумську, звідки й вийшла заміж за краківського князя Лешка І Білого.
Овдовівши, була регентшею малолітнього сина Болеслава V Сором’язливого.
Практично керувала наймогутнішим польським князівством. Її донька та невістка – 6еатифіковані святі католицької церкви.
Життєпис Гремислави потребує всебічного дослідження, але й те, що відомо, являє нам взірець цільної, вольової володарки, вірної дружини, мудрої та самовідданої матері. Для широкого кола читачів.

 

 

Ходюк, Олена Станіславівна.

     Сонце в маминих руках [Текст] : соціально-психологічна повість-роздум / О. С. Ходюк ;  літ. ред. І. Дем’янова ; обкл. В. Басалиги. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2022. — 160 с. 

Бібліотекарка Софія фрагментарно дізнається історію свого роду. Заглиблюючись у минуле, краще починає розуміти сьогодення.
Революція Гідності, війна, волонтерство, громадська активність, літературна творчість
змінюють її. Вона інакше сприймає реальність, усвідомлюючи, що для щастя не потрібно їхати за кордон, як того прагнула, а треба робити свою країну кращою.