Гуменюк М. В.

Гуменюк Марія

Гуменюк Марія

Гуменюк Марія Володимирівна народилася в селі Іванівна Теребовлянського району Тернопільської області.
Закінчила Чернівецький індустріальний технікум за спеціальністю «технолог кераміки».
Згодом поступила у Тернопільський фінансово-економічний інститут, який закінчила за спеціальністю «економіст промисловості».
У 2004 році у співавторстві із композитором Зіновією Присухіною написала збірку «Співає тихо колискову мати», видану у видавництві «Підручники і посібники», у 2005 році – у цьому ж видавництві вийшла збірка «Дорога додому». Пізніше, у видавництві «Богдан» побачили світ дитячі книжечки: у 2007 – «Мандрівка павучка», «Чарівні промінці», у 2008 – «Осіння вишиванка», у 2012 – «Кругорік» і «Барвистий світ». У видавництві «Лілея» у 2008 – «Відсію з пам’яті кукіль» і у 2010 – «І рани пам’яті ячать». Дипломант літературного конкурсу «Коронація слова» у 2014 році. Твори її друкувалися у періодичних виданнях у різні роки.

 

 

Гуменюк, М. В. Барвистий світ: вірші / Марія Гуменюк; худож. Анна Ребрик. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2013. – 16 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гуменюк, М. В. Відсію з пам’яті кукіль: поезії / М. В. Гуменюк. – Тернопіль: Лілея. 2008. – 80 с.

На обличчі сльоза, а в очах — тепла надія і непохитна віра — таким вимальовується образ волелюбної і водночас чуйної жінки, поетеси М. Гуменюк.
Мовчазний щем, гнітючий біль, безупинна тривога за Вкраїну, безліч запитань, за якими — невідомість, і крик душі як вияв суперечливих думок, бо серце, зболене любов’ю, каже «так», а розум, рятівний порадник, — «ні»… І вся ота щоденна суєта, і помисли, що поселились тягарем у глибині, розгортаються на лоні дивовижної краси природи. «Смарагдове зело» — немов тло картини, а на ньому, в уяві постають, «лапаті клени», а десь там, далеко, «березові діброви»… І вже біль наче не такий пекучий, бо ховається за казковими барвами і пташиним співом. Природа має життєдайну силу!

 

 

 

Гуменюк, М. Зустріч у лузі [Текст] : [віршована казка] : [для дітей дошк. та мол. шк. віку] / М. Гуменюк ;  худож. К. Шмигановська. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. — 16 с. : іл. — (Читаємо з дитиною). – ISBN 978-966-07-3239-1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гуменюк, М. В. Мандрівка павучка: вірші для дітей / Марія Гуменюк; худож. О. Золотник. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2007. – 16 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гуменюк, М. В. Осіння вишиванка: вірші / Марія Гуменюк; худож. Єгенія Рудюк. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2008. – 16 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гуменюк, М. В. Чарівні промінці: вірші / Марія Гуменюк; худож. Євгенія Рудюк. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2007. – 16 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гуменюк, М. В. Торкаюсь словом душі / М. В. Гуменюк – Тернопіль: Терно-граф, 2015. – 112 с.

Людська слабкість і сила духу, захоплення природою і осмислення своєї ролі у цьому світі, тривога за події в Україні і усвідомлення невідворотності змін, віра у Творця і свої сили – основа поезії Марії Гуменюк.

У збірці «Торкаюсь словом душі» автор звертається до читача із задушевною розмовою, відчуває вітер перемін, збирає по крупинках істину і розуміє, що у кожного вона своя, ділиться щемливими дороговказами у цьому дивному світі і дякує Слову.

 

 

 

 

 

 

Гуменюк, Марія Володимирівна.      Солодка сіль землі : поезія, проза / М.В. Гуменюк. – Київ : 

Український пріоритет, 2018. – 136с. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гуменюк, Марія Володимирівна.
Осені весняні передзвони [Текст] : вірші / М. В. Гуменюк ;  обкл. С. Бедної. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 88 с. – ISBN 978-966-07-3715-0.

Чергова збірка лірики тернопільської поетеси
Марії гуменюк охоплює твори
різноманітного тематичного спрямування.
Для широкого кола читачів.