Гриб А. Є.

Гриб Антон

Народився Антон Гриб 7 листопада 1938 року в селі Слобідка-Глушковецька Ярмолинецького району Хмельницької області. Закінчив Московський університет мистецтв (1966) та філфак Одеського університету. З 1967 р. — провідний спеціаліст центру народної творчості Тернопільської області.
Малювання для Антона Гриба — органічна потреба ще змалку. Малював у школі, в армії, технічному училищі.
Працюючи старшим методистом Тернопільського обласного будинку народної творчості, мандрував від села до села, знаходив майстрів, обирав твори, влаштовував виставки, консультував, залучав народних умільців до створення і збереження колективних творчих осередків кожного регіону. Засобами семінарів, зустрічей із фахівцями вчив і сам навчався в народній скарбниці. Особливо цікавився розписом. Усе це надихало на роздуми, на появу власних розписів. Починав із станкової графіки, писав реалістичні етюди, портрети.
У 1978 році створив ілюстрацію до власного вірша, покладеного на музику В. Вільчанським «Ой, у горах Медоборах».
Антон Євдокимович учасник всесоюзних, республіканських виставок народного мистецтва.
Заслужений майстер народної творчості України (1988). Член НСМНМУ (1990).
Пише вірші та пісні. Друкується в періодиці, колективних збірках.
Автор книг «Золоті плетінки» (1994) та «Барвисті джерела» (1998), каталогів виставок. Видав збірки віршів «Острів душі», «Сонцеграй» тощо.

 

 

 

 

Гриб, А.Є. Керамологія Тернопільщини. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2015.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Гриб, А. Терновий спалах: роман-хроніка / Антон Гриб. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. — 288 с.: іл.

У другій книзі автобіографічного роману Антона Гриба висвітлюються окремі сторінки з творчого життя маловідомих художників і майстрів народної творчості Тернопільщини другої половини XX ст У ній ідеться і про багатьох інших людей, про складні стосунки між ними в період кардинальних перемін у житті держави і суспільства про роль художника та естетичний вплив його творів на душі людей.
Для шанувальників образотворчого мистецтва та для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Гриб, Антон.
Досвітня роса [Текст] : акровірші, лірика, байки. гумор / А. Гриб ;  худож. оформ. авт. . — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 144 с. : іл. – ISBN 978-966-07-3785-3.

Основою нової збірки Антона Гриба є акровірші-загади. До книжки ввійшли також ліричні поезії, байки та гумор.

Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гриб, Антон Євдокимович.
Триння [Текст] : присвяти, фрашки / А. Є. Гриб ;  обкл. авт. . — Тернопіль : Лілея, 2018. — 48 с. – ISBN 978-966-2392-64-7.

Нова збірка Антона Гриба є ніби продовженням “Кракелюру”, після виходу якого у світ, з легкої руки редактора Б. Мельничука, до автора справді стали звертатися деякі люди з проханням написати щось і про них.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гриб, Антон.
Творці краси [Текст] : оповідання / А. Гриб ;  худож. оформ. авт.  ; обкл. В. Нехай. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 176 с. : фот. – ISBN 978-966-07-3694-8.

Нова книга Антона Гриба – це художньо-документальні оповідання про талановитих народних майстрів та художників, які не лише самі створюють гарні мистецькі речі, а й розкривають таємниці своєї майстерності. На сторінках книги читачі зустрінуться з живописцями Н. Зварунчиком, Т. Балбус, О. Поліщук, різьбярем Є. Ковальчуком, гончарями В. Бардачевським і М. Жигальським, вишивальницями С. Новосад і С. Луків, лялькаркою Л. Павловою, майстром виготовлення дідухів Я. Осадцею та іншими.
Для широкого кола читачів.