Гресь Світлана (псевд. Штатська Світлана)

Гресь Світлана Миколаївна – літературний псевдонім Світлана Штатська. Народжена 8 травня 1975 року в селі Двірець Житомирського району Житомирської області в багатодітній сім’ї. Закінчила Державну агроекологічну академію України. У власному доробку має 10 поетичних книг з яких 8 – віршовані твори для дітей.
З червня 2017 року очолює Житомирську обласну організацію Національної спілки письменників України.

Лауреат премії Кабінету Міністрів України «За особливі досягнення молоді у розбудові України» у номінації «за творчі досягнення», лауреат літературно-мистецької премії імені Лесі Українки українського фонду культури, лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу імені Валентина Грабовського, а також переможець інших літературних конкурсів та фестивалів. В 2013 році удостоєна звання лауреата «Гордість міста Житомира» у номінації «Митець року». Її книга віршів для дітей «Ква-сонет» визнана кращою книгою 2013 року у номінації «Світ дитинства».

Світлана Штатська сім років поспіль очолювала обласну літературно-мистецьку студію імені Михайла Клименка.

Вірші Світлани Штатської покладені на музику композиторів І.Островерхого, Л.Бойко, І.Навоєвої, Л.Концевич та записані на 3-х компакт дисках і опубліковані у 4-х збірках пісень «Щасливе свято дітвори», «Жайворонок», «Музичні барви», «Пісні про Житомир».

Штатська, Світлана.

Пухнастий Рудий Вусатий або пригоди мудрого кота [Текст] : казка : для дітей дошк. та мол. шк. віку / С. Штатська ;  худож. О. Андрущенко. — Житомир : ФОП Гембарський О.П., 2023. — 32 с. : іл. 

Це перша прозова книжка письменниці Світлани Штатської створена у співпраці з художницею Олена Андрущенко.
Казкові оповіді для малечі розвивають уяву, логіку, вміння розбиратися у різних життєвих ситуаціях, виховують естетичний смак, сприяють допитливості дитини.
Книжка для дошкільного та молодшого шкільного віку вчить пізнавати та любити природу.