Дев'ятко Н. В.

Дев’ятко Наталія

Наталія Володимирівна Дев’ятко (народилася 11 січня 1983 у Дніпропетровську) — український прозаїк, перекладач, журналіст, науковець, літературний критик, член Національної Спілки журналістів України, Національної Спілки письменників України.

Пише українською і російською мовами. Жанри — психологічна проза, фантастика, фентезі, пригодницькі казки для дітей та юнацтва.
Закінчила Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара (факультет Систем і засобів масової комунікації), аспірантуру Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара (спеціальність — журналістика).
Кандидат філософських наук (соціальна філософія та філософія історії).
Редактор відділів «Критика», «Проза», «Конкурс» першого україномовного журналу фантастики «Український Фантастичний Оглядач (УФО)» у 2007–2009.Член журі і координатор щорічних обласних літературних конкурсів «Молода муза» (2008–2013), «Літературна надія Дніпра» (2011), «Україна є!» (2011) та ін. обласних конкурсів.
Засновник та організатор щорічного міжнародного літературного конкурсу «Современная нереалистическая проза» (2006–2009), член журі Всеукраїнської літературної премії ім. Олександри Кравченко (Девіль) (2013), голова журі Всеукраїнського конкурсу творчої молоді «Літературна надія Дніпра» (2013), Всеукраїнських поетичних конкурсів «Чарівний мій Дніпропетровськ» (2014), «Чарівне місто над Дніпром» (2015).
Керівник обласного літературного об’єднання імені Павла Кононенка.
Співзасновник сайту «Літературна Дніпропетровщина» і блогу рецензій та відгуків на твори для дітей «Книжкова Скриня».
Член Національної Спілки журналістів України (з 2000) і Національної Спілки письменників України (з 2006).
Автор книг “Между светом и тенью” (2003, Дніпропетровськ), “Три кроки до світанку” (2005, Дніпропетровськ), “Казки Країни сновидінь” (2007, Дніпропетровськ), пригодницької трилогії “Скарби Примарних островів” – “Карта і компас” (2011, Тернопіль), “Кохана Пустельного Вітру” (2012, Тернопіль).

 

 

 

Дев’ятко, Н. Легенда про юну весну / Н. В. Дев’ятко.– Харків : Мачулин , 2015.– 92 с. : іл.

Чи добре, що ти і твої друзі люблять пригоди? А якщо ці пригоди небезпечні? Цього року Влад, Митько, Анжела і Христина втекли з табору відпочинку, аби на самоті зустріти світанок на березі моря. Дорослі, звісно, кинулися їх шукати, але пощастило новенькому вожатому. Валентин залишається з дітьми до ранку і розповідає їм чарівну казку, яка насправді не є вигадкою. Чим обернеться казка для них, оповідується у цій книзі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Дев’ятко, Н. Злато Сонця, синь Води : фольк-реалізм / Н. В. Дев’ятко.– Луцьк : Твердиня , 2014.– 140 с.

По обидва береги Дніпра п

ротягом багатьох століть береже народ стародавні легенди. Одна з них – переказ про тисячолітнє прокляття. Страшним воно було:
не знатиме наша земля миру і свободи, чужа воля на ній пануватиме, а той, хто свій народ порятувати спробує і волю здобути, згине у нерівному бою чи від підступної зради.
Нині добігає кінця тисяча років, слабне прокляття, і наново постав перед людьми на українській землі тяжкий вибір: жити вільно св

оїм розумом, слухаючи своє серце, чи, втративши себе, назавжди потонути у сірості і зневірі.
Різними шляхами через імлу і небезпеки веде доля сміливців до чарівного вогнища на дніпровій кручі, де на них чекає хранитель загубленої пам’яті українського народу.

 

 

 

 

 

Дев’ятко, Н. Скарби Примарних островів. Карта і компас : роман / Н. В. Дев’ятко.– 2-ге вид.– Харків : Мачулин , 2015.– 372 с. : іл.

Піратський капітан Ярош Сокіл отримує карту, яка може привести його до скарбів Примарних островів. Але карту зачаровано: малюнок на ній з’явиться лише тоді, коли капітан збере нову команду. Випадкових зустрічей не буває, і невдовзі на піратському кораблі опиняються чародії і воїни, і навіть істоти з давнього народу, яких люди вважають безсмертними.
У цьому світі є феї, дракони, русалки, підступні жорстокі вороги і сміливі віддані друзі. Море – живе і розмовляє з людьми, а зірку можна зняти з неба…
Багато випробовувань і пригод чекає на корабель із чорними вітрилами і його команду, перш ніж вони дізнаються таємницю скарбів Примарних островів.

 

 

 

 

 

 

 

Дев’ятко, Наталія.
Скарби Примарних островів : роман. Кн.1 : Карта і компас / Н. В. Дев’ятко ;  худож. А. Марковська. — 2-ге вид. — Харків : Мачулин, 2015. — 372с. : іл. – ISBN 978-966-8768-89-7.

Піратський капітан Ярош Сокіл отримує зачаровану карту, на якій вказано шлях до скарбів Примарних островів. Але карта зникає: малюнок проявиться знову, коли він збере нову команду. Знаходячи для команди як людей, так і зачарованих істот, дехто з яких був йому ворогом. Ярош все більше наближається до покинутої через поразку справи – боротьби з безіменною Імперією і білокрилою Химерою, які майже повністю знишили піратське братство.

 

 

 

 

 

 

Дев’ятко, Наталія.
Скарби примарних островів [Текст] : роман. Кн.2 : Кохана Пустельного Вітру / Н. Дев’ятко ;  худож. С. Гавриш, Я. Гавриш. — Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2012. — 320 с. : іл. – ISBN 978-966-10-1273-7.

Через зраду ледь не вся команда піратського корабля потрапляє у полон. І хоча деяким в’язням вдається утекти, шляхи піратів розходяться. Дітей забирає до столиці радник Імператора, де їх вчитимуть у найкращій школі світу, в якій виховують імперських командирів. Химера обіцяє, що юні пірати славитимуть Імператора, коли закінчать навчання. А сімох жінок з піратського корабля везуть у Саркон, покинуте стародавнє місто посеред пустелі, овіяної легендами.

 

 

 

 

 

Дев’ятко, Наталія.
Скарби  Примарних островів [Текст] : роман. Кн.3 : Шлях за виднокрай / Н. Дев’ятко ;  літ. ред. О. Грабець ; іл. А. Марковської. — Харків : Мачулін, 2020. — 516 с. : іл. – ISBN 978-617-7902-24-8.

Шлях за виднокрай – складний і непевний, бо це дорога випробувань і втрат.
Візерунчасте плетиво долі… Розійшлися дороги людей, об’єднаних картою скарбів Примарних островів. І коли одні зустрічають схід сонця, інші можуть милуватися вечоровою загравою.
На захід і на схід, на північ і на південь. Через моря, гори, ліси, пустелі і підземелля, до цвинтарю піратських кораблів та архіпелагу, створеного з кісток загиблого дракона… Через ненависть, зневіру, битви і прощення… Разом із тими, що були друзями, а стали непримиренними ворогами. Разом із тими, хто здатний на жертву і не зламав присяги, залишився вірним навіть перед обличчям значно сильнішого ворога.
На цьому шляху кожен дізнається, ким він є насправді.
А ти готовий до такого знання, якщо насмілився розділити пригоди команди корабля з чорними вітрилами?