Корній Д.

Корній Дара

Мирослава Іванівна Замойська, відома як Дара Корній (нар. 20 вересня 1970, с. Секунь Старовижівського району Волинської області) — українська письменниця прози та журналістка. Лауреатка третьої премії «Коронації слова» за роман «Гонихмарник» (2010). Лауреатка премії Кабінету міністрів України ім. Лесі Українки за книги «Чарівні істоти українського міфу» у 2021 році.

Вищу освіту здобула у Львові. Закінчила журналістсько-редакторське відділення Українського поліграфічного інституту.

Працювала у Львівській національній академії мистецтв.

Мешкає у Львові. Одружена з Володимиром Чуловським. Виховує старшу доньку Дарину й молодшого сина Максима. Має внучку Дзвінку.

Захоплення: дохристиянська міфологія, праукраїнські вірування, етнографія, казки, народна музика, книги.

 

Корній, Дара. Бузинова сопілка діда Всевіда [Текст] / Д. Корній ; худож. В. Ковальчук. – Львів : Апріорі, 2021. – 40 с. : іл. – ISBN 978-617-629-530-3.

Ця добра казочка про всесильного діда Всевіда, який живе у старому Пралісі, мешкає у бузиновій хатинці, грає на чарівній бузиновій сопілці та товаришує з сестрами Весною, Осінню, Зимою та Літом.

Одного сніжного зимового дня хтось поцупив дідову бузинову сопілку і у Пралісі все переплуталося — суниці посеред стужі, журавлині ключі у зимовому небі, розквітлі конвалії на галявині, де ще мить тому лежав сніг… До всього, у пісочному годиннику світу час зупинився.

Як це виправити? Хто він — той загадковий крадій? І для чого йому чарівна сопілка діда Всевіда?

 

 

Корній, Дара. Казка про двох братів та сестру [Текст] / Д. Корній ; худож. В. Ковальчук. – Львів : Апріорі, 2021. – 40 с. : іл. – Присвячується світлій пам’яті худож. Вікторії Ковальчук, іл. й натхненниці цієї казки-притчі та меценату і філантропу Гері Боумену, авт. задуму. – ISBN 978-617-629-664-5.

Прекрасний і щасливий то був Світ. Не існувало ще ненависті, злоби, заздрості. Земля щедро родила, сонце лагідно світило, небо проливалося благодатною зливою, діти росли в гармонії з природою. Творець милувався своїм улюбленим творінням. В одній славній сім’ї росли-підростали двоє братів, Морок та Житник, і найменша сестра Веселка. Гарні то були діти, щедро обдаровані талантами. Все змінилося, коли пролилася перша безневинна кров, коли один з братів захотів відчути себе Богом і задля цього забрав невинне життя. А інший брат не зупинив його. Зло, заздрість, ненависть та спокуса увійшли у Світ. Творець наперед знав чим все для цього Світу закінчиться та вирішив людей знищити. Але не все так просто. Бо це ж казка. Хто чи що врятувало людей від гибелі? Чому так важливо цінувати чуже життя, любити землю, якою ходиш та відкидати вбік спокуси, навіть якщо вони Вам обіцяють всемогутність?