Чопик М. Т.

Чопик Марта

Марта Чопик народилася 13 лютого 1933 року в с. Сонтків Яслівського повіту Краківського воєводства (Польща). Згодом батько з сім’єю повернувся із заробітків у рідний Болехів на Івано-Франківщині.
Закінчила Київський державний педагогічний університет ім. М. Драгоманова. Працювала логопедом в Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні.
Є авторкою книг для дітей: «Бабця не спала – казку складала» (1995), «Хто у небі скуба гуси» (1996), «Гарні діти в мами-квочки» (1997), «А що бачать очка» (1998), «В комарика скрипка є» (2000), «Колобок» (2001), «А чому пада дощик» (2002), «Зернятко» (2003). У співпраці з О. Я. Аркушою та Н. Я. Свєрчевською у 2004 році видала книгу «Абетка. Круговерть навколо А та … Я».
Ліричні твори Марти Чопик вийшли в світ у двох авторських збірках: «Це потрібно мені для життя» (1995) та «Чом в душі вогонь не гасне» (1999).
Марта Чопик захоплюється художньою аплікацією, витинанками, паперовою пластикою. У травні 1998 року відкрита перша її персональна виставка аплікацій, організована обласним центром народної творчості. Неодноразово її твори були на виставках у Тернополі, Бережанах, Болехові, Києві.
Часто свої вірші Марта Чопик читала у програмі УТ-1 “Надвечір’я”. У кінці 2002 року знімальна група програми побувала у Тернополі. Після цього на телеекранах з’явилася передача “В гостях у Марти Чопик”.
Марта Чопик – лауреат літературно-мистецької премії ім. І. Блажкевич (2001), є членом обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації НСПУ.
В теперішній час виховує п’ять онуків, робить витинанки, аплікації, пише вірші.

 Чопик, Марта

Біда навчить [Текст] : музична казка (за мотивами Лесі Українки) / М. Чопик, В. Войнарський ; іл. Н. Кордуби. — Тернопіль : Лілея, 2013. — 39 с. : іл.

Книжка «Біда навчить», створена за мотивами однойменної казки Лесі Українки, — вже третій музичний твір Марти Чопик після «Колобка» та «Рукавички». Як відомо, це казочка про маленького горобчика, який хотів понад усе стати розумним і просив усіх, хто йому зустрічався, повчити розуму. Врешті він сам осягнув, що глузд приходить тоді, коли стикаєшся з проблемою особисто.
Талановита тернопільська поетка, автор яскравих дитячих збірок Марта Чопик зуміла донести до дитячих сердець на прикладі горобчика бажання вчитись і стати розумним, а не менш обдарований композитор Володимир Войнарський створив музику для цієї казки.
Видання розраховане на дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку.

 

 

Чопик, М.Т. День почався на зорі / М.Т.Чопик. – Тернопіль: Лілея, 2009. – 56 с.

 

 

 

 

 

Чопик, М.Т. У піднебессі синім. / Марта Чопик; ілюстр.: В. Стецюк, Н. Романкевич; муз. В. Войнарського. – Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 2008. – 48 с.: іл.

«У піднебессі синім» – нове поетичне слово до маленьких «чомучиків» і їхніх батьків, мовлене талановитою тернопільською поетесою Мартою Чопик. Кожна сторінка цього літературно-художнього видання дивує читачів добрими, світлими малюнками і, звичайно, чудовими творами – віршами, піснями, загадками, небилицями, побрехеньками. Вони не лише забавляють та розважають малечу, але й допомагають пізнати підсоння, зокрема, дізнатися, які тварини та рослини нас оточують, у якій почерговості змінюють одна одну пори року, як бути самому собі синоптиком.
До створення книги долучилися також Володимир Войнарський, директор Великобірківської музичної школи, який частину віршів поклав на музику, та Віктор Стецюк, відомий ілюстратор дитячих книжок.

 

  Чопик, М. Пахне радістю земля / Марта Чопик. – Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 2006. – 28 с.

У книжечці веселі, ліричні вірші для дітей про ворону та жабку, черепаху та горобчика, мильну бульку та дощик, навіть про футбол.
У цій книжечці – лічилки та загадки, небилиці та навіть пісеньки, музику до яких написав композитор Володимир Войнарський. Вони також про те, що оточує нас, про маленькі радощі, якими повниться наша земля. Варто лише уважно придивитися. У цьому юним читачам та їхнім мамам і татам, бабусям і дідусям допоможе книжка Марти Чопик «Пахне радістю земля». Книжка доповнена аплікаціями авторки.
Радійте, усміхайтеся і творіть!

 

 

 

 

 

 

 

Чопик, М. Сто загадок / Марта Чопик. – Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 2005. – 64 с.

З цією книжечкою Ти, маленький друже, помандруєш рідною землею по лісах, полях, побуваєш у садочку і в городі своєї бабусі, у космічному просторі. Там побачиш різні дива. Чи впізнаєш ти їх? Сподіваюся, що впізнаєш.
Щоправда, ця книжечка не проста: мусиш добре подумати, виявити свою кмітливість, щоб розв’ язати загадку-задачу чи знайти відповідь на дотепне запитання.
А якщо ти вивчиш напам’ять загадки, які тобі найбільше сподобалися, то зможеш перевірити спостережливість та кмітливість своїх друзів.

 

 

    Чопик, М. Колобок: музична казка. / Марта Чопик, Володимир Войнарський. – Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 2005. – 44 с.

Автори музичної казки «Колобок» продовжують традиції творення музики для дітей.
Віршований текст казки «Колобок» пронизаний любов’ю до української землі, рідної мови, традицій та шаною до маленької душі.
Органічно вплітає свою власну музичну думку до поетичного тексту самобутній музикант Тернопілля Володимир Войнарський. В музиці автора відсутні штучність і надуманість, а притаманні щирість вислову, простота, ясність музичного мислення, доступність, художня образність.
Як слово, так і музика мають своїм праджерелом українську народно-пісенну творчість. Ми переконані в тім, що творчий тандем Марти Чопик та Володимира Войнарського ще принесе нам не одну зустріч з цікавими художніми образами, з казковими героями, які ввійдуть в кожну оселю та знайдуть відгук в душах маленьких українців.

 

 

Чопик, М. Веселі нотки: пісенний збірник / Марта Чопик, Володимир Войнарський. – Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 2004. – 40 с.

Таїна народження поетичного слова і таїна народження музики, об’єднавшись, сплели цілу низку дитячих пісень, подарували нам неповторний, радісно-непосидючий світ дитинства.
Автори чуйно й пластично наповнили твори виразною мелодикою, створюючи підрунтя для виховання і розвитку у дітей безцінного естетичного відчуття. Завдяки найпростішим елементам метрики, пружній та точній ритміці, пісні формують у дітей виконавчу впевненість. І зміст, і музичне втілення чарують індивідуальністю стилю, поетичністю, естетичною вишуканістю; «дитяча» простота і лаконізм пісень приховують емоційну насиченість, довершеність форми та життєву мудрість .
…У пісень, як і у людей, свої долі, свої біографії. І якщо пісні висловлюють щирі почування, то долі у таких пісень – щасливі, а біографії – довгі. То ж хочеться побажати, щоб пісні, представлені у цьому збірнику, знайшли прихильність у душах маленьких виконавців, їх вихователів та батьків, і мали щасливу долю, як все істинно натхненне і правдиве.

 

 

 

    Чопик, М. Зернятко: розмальовка: для мол. шк. віку / Марта Чопик; худ. Ігор Зіліневич. – Збараж: Обрій, 2003. – 48 с.

Із золотих промінчиків сонця, із цвіту латаття, із співу соловейка складена ця весела книжечка. В ній ви, любі діти, зустрінете і коника-стрибунця, і веселого когутика, і непосидющу жабку Гапку. Ви побуваєте і на уродинах маленьких їжачків, збиратимете з Їжаком-татом червоні маки та сині волошки для їжачихи-мами, будете рятувати білочку в час пожежі… Вас чаруватиме зимова краса. Ви відчуєте урочистість свят-вечора із сяйвом білої свічки, із запахом сіна та куті, із тихою молитвою…

 

  Чопик, М. А чому пада дощик у траву: розмальовка / Марта Чопик; худ. І. Зіліневич. – Збараж: Обрій, 2002. – 20 .
А чому,
А чому
Пада дощик
У траву
І на квіти,
На листок,

І на хатку,
На місток
І на мою ручку?
– Щоб вмитись, онучку.

 

 

 

 

 

 

Марта Чопик А що бачать очка?: вірші для дітей / Марта Чопик; іл. Б. Дурда. – Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 1998. – 68 с.

А що бачать очка?
Синю блакить неба, барвисті килими квітів, білий пухнастий сніг, щиру, добру усмішку рідних, друзів та багато іншого, цікавого.
І всю цю Божу благодать авторка цієї книжечки закликає любити і шанувати.

 

 

 

 

 

 

 

Чопик, М. Гарні діти в мами-квочки. / Марта Чопик; худ. Роксолана Гнатюк; ред. Т. Тарасенко. – Тернопіль: ЛіЛЕЯ, 1997. – 44 с.

«Гарні діти в мами-квочки» – третя книжечка творчого дуету Марти Чопик та Роксолани Гнатюк.
Діти, які мають перші два видання «Бабця не спала – казку складала» та «Xтo у небі скуба гуси», знають напам’ять і люблять чи не кожен віршик. Бо розповідається у цих віршиках абсолютно про все: хробачків, бешкетників, уколи, котиків та песиків, їжачків, іграшки, школу, дощик і навіть про болото.
Словом, про все, що нас оточує, про те, що близьке кожному – великому і малому.

 

 

Чопик, М. Хто у небі скуба гуси: вірші для дітей. / Марта Чопик; худ. Р. Гнатюк. – Тернопіль, ЛІЛЕЯ, 1996. – 44 с.

Вже довго іде життєвою дорогою п. Марта Чопик. Зустрілась їй молоденька художниця Роксолана Гнатюк. Сподобалось п. Марті, як малює Роксолана, а Роксолані – як п. Марта пише. Почалась у них співпраця. У 1995 р. видали книжечку «Бабця не спала – казку складала». А тепер – ось цей дарунок.
Автори шлють вам, маленькі читачі, вітання, посміхаються до вас і презентують книжечку-розмальовку «Хто у небі скуба гуси».

 

 

Чопик, М. Бабця не спала – книжку складала: вірші для дітей. / Марта Чопик; худ. Р. Гнатюк. – Тернопіль: ЛІЛЕЯ, 1995. – 48 с.

Книжечку Марти Чопик треба читати всією сім’єю.
Вона сповнена родинного тепла, добра і радості, і є неповторним поглядом на світ очима дітей.
Ці вірші вчать спостерігати, думати, фантазувати, а розмальовування ілюстрацій дасть змогу дитині взяти участь в процесі творення, дасть змогу доторкнутися серцем до чистого і доброго.
У віршах Марти Чопик є багато порад і на випадок, коли каша не їсться, і не п’ються ліки, і коли пустують діти.
Гадаємо, що ця книжечка стане добрим другом для малят і корисним помічником для їх люблячих батьків.

 

 

 

 

Чопик, М. Т. Кажуть, що посеред нас… / Марта Чопик; іл. Н. Кордуби. — Тернопіль: Лілея, 2012 — 28 с.: іл.

«Кажуть, що посеред нас…» — ще одна книжечка відомої дитячої поетеси Марти Чопик. Кожен вірш сповнений щирою любов’ю, теплом, добротою та гумором, неповторною мелодикою, що передає багатство української мови і силу слова. Прості та доступні до читання і сприйняття, ці вірші є глибокими за змістом та суттю, спонукаючи маленьких читачів пізнавати навколишній світ в усій його красі, мислити і творити. Хлопчики та дівчатка мають нагоду передати власні емоції, розмальовуючи рисунки, якими оздобила вірші художниця Наталія Кордуба. Вміщено у книжці і пісеньки на слова Марти Чопик. Композитори Володимир Войнарський та Марина Пігович підібрали до них веселі та запальні нотки, які без сумніву сподобаються малечі.

 

 

Чопик, М. Рукавичка: стара казка на новий музичний лад / Марта Чопик, Володимир Войнарський. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2012. – 48 с.

Для вихователів дошкільних закладів, вчителів, студентів, батьків.

 

 

 

 

 

 

 

 

Чопик, Марта Теодорівна.
Чом в душі вогонь не гасне? [Текст] : поезії / М. Чопик ;  фот. П. Олійника, О. Нищоти. — Тернопіль : Збруч, 1999. — 128с.