Баліцька М. Й.

Баліцька Марія

Баліцька Марія

Марія Йосипівна Баліцька (Шаваровська), літературний псевдонім Чайка.
Народилася 26 грудня 1963 року в селі Піщане Зборівського району Тернопільської області. Закінчила Піщанську початкову школу і Манаївську восьмирічку; Копичинецький технікум бухгалтерського обліку; факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка (нині — Національний університет).
Із 1993 року — член Національної Спілки журналістів України; дипломант II Всеукраїнського конкурсу журналістів «Українська Мадонна»; головний редактор газети «Університетська думка» Тернопільського національного економічного університету.
Автор збірок поезій «Жменька щастя» (1997 p.), «Демон Кохання» (1997 p.), «Сонце над Серетом» (1998 p.), «Загадкова Леді» (2001 p.), «Неопалима Купина» (2003 p.), «Жар-Птиця» (2007 р.) та «Хай святиться любов» (2008 p.), книг-розмальованок для дошкільнят «Сіренькі кролики» (1998 p.), «Казка про податки» (2004 р. та 2005 p.), співаника «Пісенне намисто» (1999 p.), романів «Музика Землі» (2004 р.) і «Чарівниця» (2005 p.), книг віршованої прози «Сонцесни», «Стрітення» та «Поцілунок Дельфіна» (усі — 2005 p.), казок «Парасолька для сонечка» (2006 p.), «Лісова скарбничка» та «Андрійків світанок» (2007 p.); кантички «Джерело любові».
Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Вихруща. Від лютого 2008 року власним коштом видає для літераторів Тернопілля газету «Літературна криниця».

 

 

 

 

Баліцька, М. На берегах Стрипи й Серету: поезії / Марія Баліцька, Володимир Хом’як. — Тернопіль: Горлиця, 2012. — 160 с.: іл.

«На берегах Стрипи й Серету» — книга двох земляків, які оспівують Зборівщину і Залозецький край славного Тернопілля.
Поезії Марії Баліцької і Володимира Хом’яка — дитинство яких пройшло на берегах відомих в Україні і вагомих для екології й економіки держави річок, що починаються з цілющих джерел, а відтак мають здатність зцілювати спраглі душі людей, що п’ють воду із Серету, зі Стрипи, з Дністра; які купаються у названих річках, у лимані біля Білгород-Дністровського на Одещині й взагалі у Чорному морі, — суголоссям оспівують ідею гармонії Людини і Природи, навчають пошанівку до коріння Роду, до витоків Життя…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баліцька, М. Й. Веселкове диво: п’єса / М. Й. Баліцька. – Тернопіль: Горлиця, 2009. – 48 с.: іл.

Ця п’єса Марії Баліцької про важливість дотримання народних традицій і звичаїв, відповідальність за вчинки, перемогу над темрявою Світла, над злом – Добра; про гармонію Людини і Природи та щасливе дитинство.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Татові: вірші, оповідання, есе про тата / упоряд. М.Й. Баліцька. – Тернопіль: Терно-граф, 2013. – 160 с.: іл.

Книга «Татові» об’єднала 100 авторів – письменників, літераторів, творчих особистостей, які створили: поетично і віршовано, есе і оповідання, сповідь і замилування – немов посадили Сад Пошанівку Тата, у якому також росте напутнє Слово священика, повчально-виховне Слово науковця-педагога, і Слово пошанівку батьків – зі Святого Євангелія.

 

 

 

 

 

 

 

Баліцька, М. Подільська Ластівка у Таврійському краї…: [для мол. і старш. шк. віку] / Марія Баліцька. – Тернопіль: Горлиця, 2014. – 64 с.: іл.

Книга члена Національної спілки письменників України Марії Баліцької запрошує маленьких і юних читачів у захоплюючу, сповнену неймовірних пригод подорож цікавими місцинами Поділля, Галичини і Таврійського краю разом із тринадцятирічною дівчиною Мар ’янкою.
Залюбленість героїні у красу довкілля допомагає долати розмаїті перепони, які зустрічаються їй на шляху, сприяє розширенню кола друзів, серед яких – весела ластівка, прудконога ящірка, працьовита бджола, сірий журавель…

Книга “Подільська Ластівка у Таврійському Краї” навчає за будь яких умов залишатися собою, завжди робити добро, несхитно вірити у справедливість Законів Всесвіту, пам ‘ятаючи: що людина сіє – те й пожинає…
Наскрізною ниткою проходить у книзі ідея гармонії Людини і Природи та усвідомлення життєвої Мудрості: де народились – там маємо цвісти!

 

 

 

 

 

Баліцька, М. Й.    Містична троянда / М. Й. Баліцька. – Тернопіль: Збруч, 2009. – 80 с.  

Містична Троянда
З Ісусом воскресла.

Містична Троянда –
Одвічна любов!
Містична Троянда
В Престолі Небеснім
Тримає над нами
Пречистий Покров…

 

 

 

 

 

 

 

 

 Баліцька, М. Й.   Ріка життя Володимира Вихруща / М. Й. Баліцька. – Тернопіль: ТНЕУ, Економічна думка, 2009. – 144 с.

Двадцять третя книга Марії Баліцької увібрала в себе і внутрішнє світосприйняття, і мислення авторки. Віконце Сонцесяйного світу відчиняє вона людям і через уміння бути вдячними Учителям, яких Господь посилає нам у земному житті, котре рікою пливе до Вічності.
“Мій Учитель прийшов тоді, коли я ще не зовсім була готова. Однак він зробив усе, щоби я відкрила серце до Світла.”

Володимир Вихрущ: 

“…Як добре сіється насіння,
Ідея не зазнає тління.
Учитель в учнях ожива,
Й живе в наступних поколіннях.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Баліцька, М. Й.   Калинова душа: оповідання, новели, замальовки / М. Й. Баліцька . – Тернопіль: Збруч, 2008. – 80 с.

“Калинова душа” – нова книга Марії Баліцької, яка має потужний та рідкісний Божий Дар творити неповторно. Її оповідання, новели, замальовки відкривають нове у літературній творчості, представляючи авторку як зрілого майстра витонченої ліричної прози, кваліфікованого психолога, музиканта, дробротворця, котрий дарує радість, щастя, насолоду від споглядання довкілля, відчуття музики землі й благословіння неба. Пишучи для дітей, М. Баліцька засобами художнього слова моделює народні традиції, грунтовані на духовних засадах. Любов до життя пульсує у кожному творі авторки і неодмінно торкається серця читача, додаючи кожному віри у власні сили.
“Калинова душа” стане добрим помічником і порадником учням середнього і старшого шкільного віку, студентам вищих навчальних закладів України, педагогам, а також усім, хто шукає себе у житті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баліцька, М. Й. Жар-Птиця: лірика / М. Й. Баліцька; ред. Я. Сачко. – Тернопіль: Горлиця, 2007. – 64 с.

Ця книга містить лірику, пісні, вірші громадянського звучання, роздуми про сенс буття на землі.

 

 

 

 

 

 

 

Збірочки для дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баліцька, М. Й. Осяйний Тернопіль / М. Й. Баліцька. – Вид. 2-ге, допов. – Тернопіль: Терно-граф, 2014. – 128 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Баліцька, М. Мандрівка з Янголом: вибране/ Марія Білецька.- Тернопіль: Тернограф, 2016.-144с.

“Мандрівка з Янголом” – книга члена національної спілки письменників України Марії Баліцької, до якої увійшли як раніше оприлюдненні вірші, оповідання, співана поезія, поема письменниці, так і новонаписанні етюди , замальовки, есе…
Твори Марії Баліцької мають велику художню цінність сповнені глибоким філософським змістом, пронизані ідеєю Гармонії Людини і Природи, навчають за будь-яких обставин залишитися собою, довіряти своє життя Богові, вірити у краще майбутнє України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чайка (Баліцька), М.
Хай святиться любов  : поезії / М. Чайка (Баліцька), В. Барвінок ;  худож. В. Сава. — Тернопіль : Криниця, 2008. — 96 с. : іл.

Дана книга – це поетичний гімн всепоглинаючому почуттю кохання, високій народній моралі, художнє відображення складних душевних колізій, що виникають у відносинах між закоханими, які пристрасно освідчуються у своїх найінтимніших почуттях.