Військові капелани розповіли дітям про героїзм українських воїнів та внутрішні розбіжності між двома народами

«Любити Україну в собі, а не себе в Україні» – ця цитата з книги «Ніхто, крім нас» стала наскрізною думкою зустрічі читачів Тернопільської обласної бібліотеки для дітей з військовими капеланами В’ячеславом Кізіловим та Володимиром Андрухівим. Автором цього видання, а також книги «Капелани», з якими діти ознайомились під час заходу, є отець В’ячеслав.

Неодноразово перебуваючи у зоні АТО ще з 2014 року, а зараз – в місцях протистоянь сучасної російсько-української війни, він чув багато життєвих історій з присмаком пороху і надії водночас. Саме ці розповіді лягли в основу книги із красномовною назвою – «Ніхто, крім нас». Маючи за плечима чималий досвід перебування з духовною місією в гарячих точках бойових дій, неймовірними історіями героїзму українських військових та медиків поділився капелан Володимир Андрухів. Козацький дух, що передається через покоління, неабиякий військовий хист, а також люта ненависть до ворогів, які століттями у різний спосіб намагались зламати українців і загарбати багаті землі – зробили наших Героїв непереможними. Отець акцентував увагу присутніх на кардинальній різниці між українцями та росіянами в плані ментального світосприйняття. У той час, як ми відстоюємо свободу на всіх фронтах і у всіх її проявах – наші вороги  машинально виконують безглузді вказівки свого «царя», нехтуючи усякою логікою і елементарним інстинктом самозбереження. Учасники заходу були глибоко вражені розповідями капеланів, ставили багато запитань і з цікавістю розглядали книги. Святі отці, своєю чергою, побажали юному поколінню добре навчатись, прислухатись до голосу серця у виборі майбутньої професії, не забувати про молитву, бути достойними нащадками героїчного українського народу. Крім того, бібліотекарі передали отцям для хлопців трохи «культурної зброї», а саме –  гарну добірку книг рідною мовою. Україна переможе! Слава українським Героям!

Джерело: http://chasopys.te.ua/kultura/7378-viiskovi-kapelany-rozpovily-ditiam-pro-heroizm-ukrainskykh-voiniv-ta-vnutrishni-rozbizhnosti-mizh-dvoma-narodamy