У Тернополі дітям розповіли про Крутянський бій та його Героїв

До дня вшанування Героїв одної з найбільш знакових битв в історії боротьби за українську державність у бібліотеці відбулась  патріотична година  «Крути – наша слава, наша історія».

Захід пройшов за участі громадсько-політичного діяча, учасника національно-визвольних змагань, а в минулому – політв’язня радянського режиму Ігоря Олещука.

Читачі дізнались передісторію Битви під станцією Крути, про героїзм української молоді, яка кинулась назустріч багатотисячному війську росіян і затримала навалу на підступах до Києва. Ігор Андрійович розвіяв усі неправдиві легенди, якими за роки (і не без участі ворогів) встигла обрости ця вагома історична подія, натомість розповівши учасникам заходу найдостовірніші та найважливіші факти про сам бій та про долю його героїв.

А доля багатьох була дуже і дуже трагічною. ЇЇ у вірші «На Крути» пронизливо відобразив Олекса Кобець  і, не менш зворушливо, продекламував Ігор Олещук.

Насамкінець пан Ігор звернувся до присутніх дітей, закликавши їх добре вчитися, багато й плідно працювати, розвивати Україну, берегти, захищати її незалежність і державність, здобуту важкими зусиллями, а часто – ціною життя славних попередників.

Захід завершився мовчазною хвилиною вшанування Героїв-крутянців і наших сучасних Захисників, полеглих у битві з тим самим ворогом, що й 105 років тому.

Крім того, для молодших читачів бібліотекарі спільно з волонтерами проєкту СпівДія Діти провели патріотичну гутірку “Крути – бій за Україну” та майстерку з виготовлення браслета в кольорах Національного прапора.

А поки пальчики працювали – дзвінкі дитячі голоси дружно виспівували: “Стефанія мамо, мамо Стефанія…”, “Ой, у лузі червона калина…” і, звичайно ж, давнє повстанське “Лента за лентою” .

Шануємо Героїв, віримо в Перемогу України!

Уляна Пилипчук,
редакторка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

Джерело : https://gazeta-misto.te.ua/u-ternopoli-dityam-rozpovily-pro-krutyanskyj-bij-ta-jogo-geroyiv/#modal