Творча виставка “Спадщина нескорених”

День вишиванки – свято порівняно молоде. І лише заглибившись в історію, дізнавшись про випробування, які чорними нитками вплетені в узори української вишивки, розуміємо значимість та фундаментальний символізм цього свята.
А повела нас у ці історичні глибини Галина Завіша – завідувачка сектору зберігання відділу фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею, яку ми запросили на відкриття виставки «Спадщина нескорених».
Учасники заходу дізнались цікаві факти про знамениту Борщівську вишиванку, яка внесена до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини, про особливості орнаментів та стилів вишивки різних регіонів Тернопільщини та України, а також почули неймовірні, зворушливі історії про українців, які таємно, часто ризикуючи життям, вишивали у засланнях.😇
Щиро дякуємо працівникам музею за надзвичайно цікавий історичний екскурс та за надані для заходу експонати з колекції закладу, яка, до речі, налічує більш як 1000 вишиванок різних періодів.
Дорогі українці, відвідуймо бібліотеки, музеї, інші культурні заклади, дізнаваймось про своє минуле, пишаймось своїм походженням, цінуймо великий і багатий український історико-культурний спадок, залишений нашими славними предками.