Шарлю Бодлеру сьогодні було б 205!
Приречений на самотність 🖤
Цьогоріч цьому автору виповнюється 205 років з дня народження 🎂
🌍Невтомний шукач пригод і разом з тим сумний самітник, любитель життя і ворог усього, що заважає жити. Прихильник Краси, Істини, Бога і співбесідник диявола.
Свою суперечливість Шарль Бодлер усвідомив з ранніх літ: «Ще зовсім дитиною я відчув два протилежних почуття; жах життя і захоплення життям».
Його називають «королем поетів», першим модерністом і батьком символізму. Його творчість стала містком між романтизмом XIX століття та модернізмом XX століття 📚
Поет залишив порівняно невеликий творчий спадок.
Але вершиною його творчості залишається поетична збірка «Квіти зла», яку він писав і доповнював протягом усього творчого життя. В ній схрестилися магістральні шляхи французької і всієї європейської поезії 🌍📖
Збірка була негативно сприйнята тогочасним суспільством. В ній поет показав, які «квіти» проростають в душі людини на ґрунті жорстокого і бездуховного світу. Однак, попри все, він вірив у людину і, пильно вдивляючись в неї, знаходив можливості для досягнення нею Неба.
Сьогодні багато хто, прочитавши збірку Бодлера, навіть не зрозуміють, де ж у ній цинізм чи аморальність, у яких звинувачували поета, але для буржуазного часу «Квіти зла» звучали неприйнятно, бо були дзеркалом цього гнилого суспільства 🤔
Про неоднозначне життя і творчість цього незбагненного і суперечливого француза довідайтеся тут 👇 :
👉 🌐https://odb.te.ua/bodler-sharl/ (Письменники-ювіляри)
👉 🎥 https://www.youtube.com/watch?v=mZZ4YP6cNPc (Шарль Бодлер. Поетична збірка «Квіти зла». 2022)




