Розважальна програма “Соловейко” від ЮНІСЕФ

Соловейку, друже мій.

Маєш голос ти дзвінкий.

Витинає, в’яже трелі,

Сумні пісні і веселі.

Спів чарує увесь світ.

Шанували дід і прадід,

Відколи й оце донині

Й ми шануємо пташину.

Й в небо весело зліта

Чиста пісня солов’я.

СОЛОВЕЙКО – співець добра і кохання, символ волі, високого натхнення і неперевершеного таланту. Соловей – найдосконаліший співочий талант пташиного світу. Навіть люди рівняються на нього! Тому і кажуть про талановитого співака: «Співає, як соловейко!» Його спів настільки високий і чистий, що людина, слухаючи соловейка, підноситься духом, очищується душевно і втішається чуттями. Цього співучого птаха настільки люблять всі, що назва «соловей» поступилася лагідному слову «соловейко»!

Саме із співа солов’я розпочалось заняття, присвячене цій сіренькій непоказній пташці з великою силою чаруючого голосу, в рамках проєкту «UNICEF – дитячі точки «Спільно». Діти були здивовані, почувши від пані Юлії, що солов’їні пісні звучали на Землі ще 12 мільйонів років тому (такий приблизний вік знайдених в Угорщині копалин останків прародителя сучасного солов’я). Мелодійні солов’їні трелі можна почути з початку травня і до кінця літа. Кожна пісня солов’я складається з 12 повторюваних елементів, які ще називають колінами. Солов’ї не тільки виводять хитромудрі трелі, але і вміють наслідувати іншим птахам і тваринам. Також діти та їх батьки, які були присутні на занятті, дізналися, що існує синій соловей (маленький вид близько 15 г) , астероїд під назвою «Соловей» (який відкрив у 1911 році  американський астроном Джозеф Хелффрич).

На майстер класі діти малювали соловейка, слухаючи однойменну аудіоказку Ганса Крістіана Андерсена.

А закріплювали отримані знання під час вікторини, яку підготувала пані Юлія на інтерактивній дошці. Діти здобували бали за вірні відповіді. Було цікаво спостерігати за їх бажанням не помилитися і азартом – здобути перемогу для свої команди!

         Можна ще додати, що солов’ї корисні не лише своїми піснями, а й тим, що поїдають різних шкідливих комах, які з’їдають зелене листя дерев. За що ми їм щиро вдячні!

#Ternoteka #Бібліотека_для_дітей #ЮНІСЕФ #UNICEF