Патріотична година «Крути — наша слава, наша історія»

До дня вшанування Героїв одної з найбільш знакових битв в історії боротьби за українську державність у бібліотеці відбулась  патріотична година «Крути – наша слава, наша історія».

Захід відбувся за участі громадсько-політичного діяча, учасника національно-визвольних змагань, а в минулому – політв’язня радянського режиму Ігора Олещука.

Читачі дізнались передісторію Битви під станцією Крути, про героїзм української молоді, яка кинулась назустріч багатотисячному війську росіян і затримала навалу на підступах до Києва. Ігор Андрійович розвіяв усі неправдиві легенди, якими за роки (і не без участі ворогів) встигла обрости ця вагома історична подія, натомість розповівши учасникам заходу найдостовірніші та найважливіші факти про сам бій та про долю його героїв. 

А доля багатьох була дуже і дуже трагічною – яку у вірші «На Крути» пронизливо відобразив Олекса Кобець і який ми почули у виконанні Ігора Олещука.

Насамкінець пан Ігор звернувся до присутніх дітей, закликавши їх добре вчитися, багато й плідно працювати, розвивати Україну, берегти, захищати її незалежність і державність, здобуту важкими зусиллями, а часто – ціною життя славних попередників.

Захід завершився мовчазною хвилиною вшанування Героїв-крутянців і наших сучасних Захисників, полеглих у битві з тим самим ворогом, що й 105 років тому…