«Ніхто, крім нас»: у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбулася презентація книги

«Любити Україну в собі, а не себе в Україні», — ця цитата з книги «Ніхто, крім нас» стала наскрізною думкою зустрічі читачів Тернопільської обласної бібліотеки для дітей з військовими капеланами В’ячеславом Кізіловим та Володимиром Андрухівим.

Автором цього видання, а також книги «Капелани», з якими діти ознайомилися під час заходу, є отець В’ячеслав. Неодноразово перебуваючи у зоні АТО ще з 2014 року, а зараз — в місцях протистоянь сучасної російсько-української війни, він чув багато життєвих історій з присмаком пороху і надії водночас. Саме ці розповіді лягли в основу книги із красномовною назвою — «Ніхто, крім нас». 

Маючи за плечима чималий досвід перебування з духовною місією в гарячих точках бойових дій, неймовірними історіями героїзму українських військових та медиків поділився капелан Володимир Андрухів. Козацький дух, що передається через покоління, неабиякий військовий хист, а також люта ненависть до ворогів, які століттями у різний спосіб намагались зламати українців і загарбати багаті землі — зробили наших Героїв непереможними.

Отець акцентував увагу присутніх на кардинальній різниці між українцями та росіянами в плані ментального світосприйняття. У той час, як ми відстоюємо свободу на всіх фронтах і у всіх її проявах — наші вороги машинально виконують безглузді вказівки свого «царя», нехтуючи усякою логікою і елементарним інстинктом самозбереження. 

Учасники заходу були глибоко вражені розповідями капеланів, ставили багато запитань і з цікавістю розглядали книги. Святі отці, своєю чергою, побажали юному поколінню добре навчатись, прислухатись до голосу серця у виборі майбутньої професії, не забувати про молитву, бути достойними нащадками героїчного українського народу. 

Крім того, бібліотекарі передали отцям для хлопців трохи «культурної зброї», а саме — гарну добірку книг рідною мовою, — розповідають у бібліотеці.

Джерело: http://te-rada.org/list/?type=view&id=18209