Мужність і відвага крізь віки

У свої 15 він став наймолодшим в’язнем сталінського режиму, пройшов найсуворіші  виправи концентраційних таборів, нераз заглядав у вічі смерті, але не втратив віри у незалежність і щасливе майбутнє України.

«Він» – це Ігор Олещук (псевдо «Грушка») – учасник національно-визвольних змагань у складі ОУН-УПА, нині громадський та політичний діяч, який став поважним «гідом»  історичного екскурсу «Мужність і відвага крізь віки».

Захід відбувся у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей напередодні Дня захисників та захисниць України  та Дня заснування Української повстанської армії. Пан Ігор поділився з присутніми власними спогадами та історичними фактами про діяльність патріотичних організацій, трагічну долю, але незламну державницьку позицію ватажків та учасників визвольної боротьби, яку українці розгорнули одразу проти декількох окупаційних сил.

За його словами, найбільш жорстокими та підступними були переслідування з боку радянського режиму, адже  окрім територіального та фізичного гніту, тоталітарна Росія намагалась викорінити усякий прояв національної ідентичності українців, робила це жорстоко і цинічно.

На завершення Ігор Олещук побажав юним учасникам заходу берегти і відстоювати незалежність України, здобуту важкою наполегливою працею і великими жертвами попередніх поколінь патріотів, а також подарував бібліотеці книгу про свого побратима «Василь Пірус – нескорений вояк УПА».