Райони і громади не можуть зволікати з передачею-прийманням майна

Райони і громади не можуть зволікати з передачею-прийманням майна

В регіонах триває процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність громад. Це зумовлено змінами в адміністративно-територіальному устрої країни та децентралізацією владних повноважень: більшість повноважень та ресурсів від районних рад та районних державних адміністрацій перейшли на рівень громад.

22 грудня відбулась відбулась спільна спільна нарада Мінрегіону, Міністерства освіти та Міністерства культури та інформаційної політики з обласними державними адміністраціями та асоціаціями органів місцевого самоврядування.

За словами В’ячеслава Негоди, заступника Міністра розвитку громад та територій, основний наголос – майно має бути передане у комунальну власність громад до 1 січня 2021 року.

«Треба пам’ятати, що об’єкти освіти, культури, чи інших сфер, це не просто будівлі, а й цілі трудові колективи, люди з сім’ями. Ось чому не можна зволікати з передачею майна громадам. І той випадок, про який нам сьогодні стало відомо, що громада прийняла об’єкт, але без трудового колективу – це крайність, яка немає нічого спільного з законом і здоровим глуздом, комусь доведеться відповідати за такі необдумані рішення», – зазначив В’ячеслав Негода.

Також, Уряд доручив обласним державним адміністраціям щотижня надавати дані за встановленою формою щодо проходження процесу передачі майна у комунальну власність громад.

«Ми ретельно будемо контролювати цей процес за допомогою обласних державних адміністрацій. Де є відмова районних рад передавати майно, або ж є відмова громад приймати майно, це необхідно юридично документувати. Є рішення – будуть наслідки. Аргумент «немає коштів на утримання» не є насправді аргументом, оскільки при реформуванні адмінтерустрою жодної копійки з територій не забрано до державного бюджету», сказав заступник Міністра.

Джерело: портал «Децентралізація».