“Чудеса світу” в рамках проєкту “ЮНІСЕФ”

Цей тиждень підопічні проєкту «UNICEF – дитячі точки «Спільно», який працює на базі Тернопільської обласної бібліотеки для дітей розпочали з чудес! Точніше з 7 чудес світу!
У давнину незвичайні творіння рук людини, що вражали сучасників красою, розмірами, технікою виконання, саме так і назвали – «Сім чудес світу». За версією стародавніх греків до цього списку потрапили: піраміда Хеопса, висячі сади Семіраміди, статуя Зевса в Олімпії, храм Артеміди в Ефесі, мавзолей у Галікарнасі, Олександрійський маяк і статуя Колоса Родоського. На превеликий жаль, ми не зможемо їх вже побачити у всій пишності, бо вони були зруйновані, і тільки одне чудо – єгипетські піраміди збереглися до нашого часу. Паперову модель однієї з пірамід діти зробили собі на згадку під час майстер-класу «Піраміда фараона».
А вже наступного дня учасників проєкту очікувала друга частин чудес, де за сучасною версією до цього списку потрапили: Колізей у Римі, Велика китайська стіна, Пізанська вежа, статуї острова Пасхи, Стоунхендж, Акрополь в Афінах, Мачу Пікчу та Ейфелева вежа.
Діти дізналися про скарби людства, про історичні пам’ятники нашої планети, познайомились з об’єктами світової спадщини та з їх неповторною красою. Учні усвідомили важливість особистої відповідальність кожної людини за стан історичних пам’яток, які зараз знаходяться під охороною людства.
На завершенні заняття пані Юлія провела оригінальний конкурс «Макаронна Ейфелева вежа», в якому діти, об’єднавшись у невеличкі команди, повинні були збудувати свою версію цієї залізної красуні за допомогою спагеті та пластиліну. Перемогла команда Вишневського Марчика та Соботи Злати, їх вежа виявилась найвищою (77 см)! Діти отримали невеличкі подарунки від організаторів проєкту: розмальовки та олівці.
Також окремо була виділена команда тандему Мельника Устима та Терещенка Ярослава. Їх версія макаронної вежі була досить оригінальною, доволі високою, тричі пройшла стадії від руйнування до зведення знову, тому за наполегливість і боротьбу до останньої хвилини хлопці теж отримали розмальовки на згадку про цей день.

Ternoteka #Бібліотекадлядітей #ЮНІСЕФ #UNICEF