День краєзнавства «Не висихає душі криниця» До 135-річчя від дня народження І. Блажкевич

З нагоди 135-річчя від дня народження чудової дитячої письменниці України і Тернопільщини, громадської діячки, незламної патріотки Іванни Блажкевич у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбувся День краєзнавства «Не висихає душі криниця».

         У Літературній вітальні книгозбірні бібліотекарі презентували інформаційний бюлетень «Лауреати премії імені Іванни Блажкевич – наші земляки». Особливою гостею заходу стала цьогорічна лауреатка премії, дитяча письменниця краю – Марія Гуменюк, яка зачитала власні поезії і закликала дітей знайомитись з унікальною творчістю Іванни Омелянівни.

         Переглядаючи слайд-презентацію та слухаючи розповідь ведучих, учасники заходу дізнались багато цікавої інформації про життєву і творчу стежину улюбленої письменниці. Зокрема усі були вражені історією боротьби цієї тендітної, але сильної жінки з тодішньою владою за право навчати школяриків української мови, культури та історії. Як відомо, за свою непохитну проукраїнську позицію, активну громадську діяльність Іванна Блажкевич поплатилась найдорожчим – життям власних дітей.

         Великою несподіванкою для присутніх стало знайомство з правнуком та праправнуком письменниці – батьком і сином Тарасом і Назаром П’ятковськими. Пан Тарас, який є викладачем Тернопільського національного медичного університету поділився родинними спогадами про Іванну Блажкевич, а Назарчик здивував усіх глибоким розумінням цінностей, які сповідувала у своїй літературній і суспільній діяльності його знаменита бабуся.

З творчістю Іванни Блажкевич, від якої так і віє ніжністю, теплом і добром усі бажаючі мали можливість ознайомитись під час огляду виставки «Незламна дочка матері-України». Дякуємо також маленьким учасникам заходу, третьокласникам ЗОШ № 18 за зворушливу декламацію віршів письменниці.

         Завершився День краєзнавства солодким і корисним пригощенням у найкращих традиціях родини Блажкевичів.