30 сімей звернулися до пункту допомоги переміщеним особам в Тернополі

30 сімей з регіонів, де тривають обстріли, звернулися до пункту допомоги переміщеним особам у Тернополі. Його облаштували в одній із бібліотек міста. Про це розповіла заступниця директорки книгозбірні Надія Чайківська.

За її словами, сюди батьки приходять разом із дітьми. Для них проводять майстер-класи, показують мультики, також з дітьми працюють психологи.

Киянка Олена Паламарчук втретє до пункту прийшла із семирічним сином Дмитром та чотирирічною донькою Катею. Син розповідає, що тут йому цікаво.

“Дуже люблю сюди приходити і гратися, читати книжки, а ще тут є комп’ютерні ігри”, – каже Дмитро.

Олена Паламарчук розповіла, що з Києва виїхали зранку в перший день бойових дій у столиці.

“Так трапилося, що саме в цей день батьки, які гостювали в нас у Києві, мали їхати до Тернополя. Чоловік запропонував мені відвезти дітей до батьків до Тернополя. Ми їхали з лівого на правий берег три години. За цей час прийшло якесь усвідомлення того, що не буде так, як раніше. Не буде спокою і незрозуміло що далі. Ми їхали з Києва до Тернополя 23 години. Тут діти мають справжній захист, справжню допомогу. Вони відволікаються”, – каже жінка.

Заступниця директорки бібліотеки Надія Чайківська розповіла, що працюють без вихідних з 10 до 16 години. У цей час з дітьми працюють волонтери.

“Відбуваються різноманітні майстер-класи. Ми пропонуємо діткам ігри за методикою Монтессорі – це таке психологічне розвантаження для дітей. Це і перегляд мультфільмів на великому екрані, і активні ігри. В нас є такий пристрій, за допомогою якого діти можуть долучатися до активних ігор. Переміщені особи зараз проживають в місцях, де взагалі немає діткам де подітися. Можливо, вони десь в тісноті живуть, тому можуть просто до нас прийти, спокійно собі посидіти, діти мають можливість погратися і почитати книжки. І, звичайно, ми їм пропонуємо теплий чай і печиво”, – каже Надія Чайківська.

Нагадаю, як розповів голова обласної військової адміністрації Володимир Труш, Тернопільщина може прихистити понад 30 тисяч людей.

Джерело: https://suspilne.media/214577-u-ternopoli-zris-popit-na-zbrou/