25 травня – День філолога

Вітаємо вас, любителі слова!

Неможливо прожити хоч би день, не використовуючи слова рідної чи іноземної мови. Існує ціла наука про правильну й красиву мову, знання її правил, тенденцій її розвитку, яка називається філологією (з грец. – любов до слова). Це покликання та професія літературознаців, викладачів, коректорів і просто тих, хто цінує написані тексти.

Філологи – це начитані й освічені люди, які допомагають зберегти мовний і літературний спадок людства, вміють надати словам вишуканої форми, співставної з великими творіннями скульптури чи живопису. Своє професійне свято – День філолога – ці фахівці відзначають 25 травня.

Першими спеціалістами-філологами вважають працівників Александрійської бібліотеки. Більш сучасного значення філологія набула в епоху Відродження.

Першим задокументованим філологічним дослідженням української мови можна вважати словник Лаврентія Зизанія, створений в XVI столітті, в якому понад тисячу слів церковнослов’янської мови пояснено відповідниками української.

В епоху Інтернету текст є одночасно продуктом та інструментом пізнання, а філологія, допомагаючи в розумінні текстів, сприяє глибшому розумінню інших людей, минулих поколінь, епох та культур. Мова є живим організмом, який змінюється з часом, тому філологія ніколи не втратить своєї актуальності, адже об’єктам її досліджень – текстам, які складаються зі слів – зникнення не загрожує.

Поняття любові до слова часто вживається в сенсі любові до читання книг.

Тому щиро вітаємо усіх професійних філологів і тих, хто щоденно відточує слово, підкріплюючи його щирою любов’ю! Нехай множаться ваші професійні знання, вміння і особисте щастя! Бережіть завжди честь рідної мови!