17 січня – Міжнародний день дітей-винахідників

Датою цієї календарної події була обрана дата народження Бенджаміна Франкліна, який був не тільки одним із фундаторів незалежності США, а й з дитинства цікавився винахідництвом. Коли йому було 12 років, він придумав собі пристосування для більш швидкого плавання, винайшов ласти. Йому належить один з патентів на крісло-гойдалку і економічну малогабаритну піч для будинку, що отримала назву піч Франкліна. У більш зрілому віці він розширив список своїх винаходів, але все почалося в дитинстві.

Чи знаєте ви, що поєднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці, віртуальну лабораторію екомоніторингу, папір з опалого листя, електронні окуляри для незрячих? Усі ці предмети були винайдені дітьми.

Так, діти – великі творці та вигадники. Їхні погляди не зашорені рамками пристойності й іншими умовностями. Вони здатні бачити та сприймати навколишній світ інакше, не так, як дорослі. Тому здатні вразити світ своїми творіннями й винаходами: у 1824-му році 15-річний Луї Брайль, чий батько був звичайним шевцем, придумав і втілив у життя шрифт для людей з вадами зору та незрячих. Жозеф-Арман Бомбардьє в свої 15 років зі старого автомобіля фірми «Форд» зробив такий вид транспорту, який зараз відомий нам як снігохід.

Список винаходів дітей довгий і цікавий. Пропонуємо продовжити знайомство з ним, зайшовши на віртуальну виставку за посиланням:

https://ukrpatent.org/i_upload/file/kids-inventors-day-012019.pdf

https://life.pravda.com.ua/society/2021/11/14/246469/

https://shotam.info/visim-vynakhodiv-vid-ukrains-kykh-shkoliariv-iaki-pidkoryly-svit/

PDF Embedder requires a url attribute