*** ТЕРНОПОЛЮ - 465 ***
Відвідати сайт Тернопільської обласної бібліотеки для дітей...
У плині літ Подорож Тернополем Мистецтво та культура Краєзнавство
Карта сайту      
Фоторепортаж      
Автори сайту      

Легенда

   Тернопіль - місто, яке через вісім років з часу його заснування, отримало магдебурзьке право. Така форма тогочасного самоврядування дозволила влаштовувати у ньому ярмарки і мати склади для товарів закордонних купців. Сюди вони почали прибувати з усієї Європи та Сходу. Сам оборонний замок після того, як його зруйнували у 1675 р. турецькі нападники, відбудували як палацову споруду на початку XIX століття у стилі каре з невеликим двором всередині. її знищили вогненні вали Першої і Другої світових воєн та відбудували в 1951 р.
   Крім замку, збереглася до наших днів церква Воздвиження Чесного Хреста, що була зведена на початку ХVІ ст. на фундаменті древнього храму, історія якого торкається періоду України-Русі. Мурований храм мав також оборонне значення для міста, і тут з 1730 р. зберігалася аж до початку Першої світової війни чудотворна ікона Пресвятої Богоматері. Вражає величністю і монументальністю церква Різдва Христового, що на вулиці Руській. На кам'яному підмурку храму напис гласить про те, що будівлю почали споруджувати 15 червня 1602 р. і завершили 4 серпня 1608р. під керівництвом талановитого муляра Леонтія. Духовною гордістю Тернополя була дерев'яна монастирська церква Успення Пречистої Діви Марії (1636 р.), на місці якої вимурували в 1836 р. нову і яку в 1962 р. зруйнували більшовицькі сатрапи. Храм і дзвіницю було відновлено у 1991 р.
   Уціліло і величне приміщення з монастирськими прибудовами Українського греко-католицького кафедрального собору Непорочного Зачаття Діви Марії, споруджене в 1749-1779 р.р. в стилі пізнього бароко з елементами рококо. Пам'ятки минувшини – живі свідки історичних подій міста. Через Тернопіль проходили козацькі загони під орудою Богдана Хмельницького у визвольній боротьбі українського народу в 1648-1654 р.р.


Проект розроблений Тернопільською обласною бібліотекою для дітей. Серпень 2005р.