*** Вітаємо вас на нашому сайті ***
 
     Антон Гриб  
  
 Народився Антон Гриб 7 листопада 1938 року в селі Слобідка-Глушковецька Ярмолинецького району Хмельницької області. Закінчив Московський університет мистецтв (1966) та філфак Одеського університету. З 1967 р. — провідний спеціаліст центру народної творчості Тернопільської області.
   Малювання для Антона Гриба — органічна потреба ще змалку. Малював у школі, в армії, технічному училищі.
   Працюючи старшим методистом Тернопільського обласного будинку народної творчості, мандрував від села до села, знаходив майстрів, обирав твори, влаштовував виставки, консультував, залучав народних умільців до створення і збереження колективних творчих осередків кожного регіону. Засобами семінарів, зустрічей із фахівцями вчив і сам навчався в народній скарбниці. Особливо цікавився розписом. Усе це надихало на роздуми, на появу власних розписів. Починав із станкової графіки, писав реалістичні етюди, портрети.
   У 1978 році створив ілюстрацію до власного вірша, покладеного на музику В. Вільчанським «Ой, у горах Медоборах».
   Антон Євдокимович учасник всесоюзних, республіканських виставок народного мистецтва.
   Заслужений майстер народної творчості України (1988). Член НСМНМУ (1990).
   Пише вірші та пісні. Друкується в періодиці, колективних збірках.
   Автор книг «Золоті плетінки» (1994) та «Барвисті джерела» (1998), каталогів виставок. Видав збірки віршів «Острів душі», «Сонцеграй» тощо.
Гриб, А.Є. Керамологія Тернопільщини. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2015.


 
    Гриб, А. Терновий спалах: роман-хроніка / Антон Гриб. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2012. — 288 с.: іл.

   У другій книзі автобіографічного роману Антона Гриба висвітлюються окремі сторінки з творчого життя маловідомих художників і майстрів народної творчості Тернопільщини другої половини XX ст У ній ідеться і про багатьох інших людей, про складні стосунки між ними в період кардинальних перемін у житті держави і суспільства про роль художника та естетичний вплив його творів на душі людей.
    Для шанувальників образотворчого мистецтва та для широкого кола читачів.