Книга тижня / 2018 рік

*** Вітаємо на нашому сайті! ***
         (16.04. - 22.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:     
 
у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга
"Колискова для ведмедів" В.Чухліба

    

    Чухліб, В. / Колискова для ведмедів. Казки / Василь Чухліб. - К.: Веселка,  1995. - 72 с. - ISBN 5-301-01182-0.

    Казки для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку з чудовими ілюстраціями.
 


 
 у відділі обслуговування учнів 5-11класів книга
               Барбари Космовської "Samotni.com"
   


  Космовська, Б. / Samotni.com / Барбара Космовська ; пер. з нім. І. Андрущенка. - Х.: ВД "ШКОЛА", 2017. - 208 с.- ISBN 978-966-429-455-0.
 
     Юну дівчину Йоанну важко не помітити в натовпі. Ще б пак — копиця рудого волосся, фіолетовий шалик та куртка-мілітарі роблять свою справу. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу — хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох головних героїв поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що самотність стає хронічною і проти неї немає жодних ліків. Але є те, що має силу здолати будь-яку хворобу, — це почуття любові, що народжується в серці та змінює долю.
          (11.04. - 15.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:    
 
у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга
"Велика збірка творів" Н. Забіли
 

 

    Забіла, Н. / Велика збірка творів / Наталя Забіла; мал. Є.Житник. - Х.: ВД "ШКОЛА",  2013. - 304 с. - ISBN 966-8182-35-9.

    У книзі представлені найкращі прозові твори легендарної дитячої письменниці — Наталі Забіли, яка по праву вважається корифеєм української дитячої літератури.
    Наталя Забіла — одна з найулюбленіших  дитячих авторів. Чимало поколінь із захватом читали й читають яскраві вірші та захоплюючі казки й оповідання, з любов'ю та незмінною цікавістю сприймають її творчість.
     
Книги Наталі Забіли, її  повчальні твори — займають особливе місце серед майстрів української літератури для дітей.
 

                         у відділі обслуговування учнів 5-11класів книга
               Ольги Опанасенко "Нікола Тесла"
 

    Опанасенко, О. Нікола Тесла / Ольга Опанасенко ; обкл. Д. Растворцев ; іл. О. Макарова. – Київ : Агенція «ІРІО», 2017. – 112 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей). – ISBN 978-617-7453-23-8.
 

      Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених та інженерів, його внесок в науку оцінюють нарівні з внеском Леонардо да Вінчі, а його життя схоже на фантастичний роман.

Флуоресцентне світло, електричний годинник, двигун на сонячній енергії, радіо, передбачення електрокарів, інтернету та мобільного зв’язку – важко повірити, але за всіма цими відкриттями стоїть одна людина.
 


           

              ​(02.04. - 10.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:
   
 
у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга
"Чарлі і шоколадна фабрика" Р. Дала


 
   Дал, Роальд / Чарлі і шоколадна фабрика / Рональд Дал; перекл. з англ. В. Морозова, за ред. О. Негребецького та І. Малковича. - К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2005. - 240 с.


     Казково-фантастичний роман валійського письменника Роальда Дала про пригоди хлопчака Чарлі Бакета на шоколадній фабриці геніального і дивакуватого кондитера містера Вонки.
 
у відділі обслуговування учнів 5-11класів книга
"Маленький принц" Антуана Сент-Екзюпері


 


     Сент-Екзюпері, Антуан де / Маленький принц / Антуан де Сент-Екзюпері ; пер. з фр. Леонід Кононович ; акварелі автора. - К. : Рідна мова, 2015. - 96 с. : іл. 

   «Маленький принц» — найвідоміший твір Антуана де Сент-Екзюпері.Ось моя таємниця. Вона дуже проста: лише серце добре бачить. Найголовнішого не побачиш очима.
     
Пілот здійснює вимушену посадку в пустелі Сахара і зустрічає одного незвичайного та загадкового хлопчика — принца з іншої планети — астероїда Б-612. Маленький принц розповідає про свої пригоди на Землі, говорить про дивовижну троянду, яку залишив на своїй малій планеті, про своє життя на астероїді, де є три вулкани...  
               ​(26.03. - 01.04.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

 
у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Василя Сухомлинського 
"Казки школи під голубим небом"


 

    Сухомлинський В.О. Квітка сонця : Казки школи під голубим небом  / В. О. Сухомлинський .- К. : Освіта, 1991. - 191 с. : іл. - ISBN 5-330-01341-0.

    Знайомство з творчою спадщиною Василя Олександровича Сухомлинського зароджує у дитячій душі високі моральні, гуманістичні почуття - любов до батьків, повагу до людей похилого віку, милосердя до немічних, нещасних.
   Для дітей молодшого і середнього шкільного віку. 

у відділі обслуговування учнів 5-11класів
"Чарлі і шоколадна фабрика" Р.Дала
     Дал, Роальд / Чарлі і шоколадна фабрика / Рональд Дал; перекл. з англ. В. Морозова, за ред. О. Негребецького та І. Малковича. - К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2005. - 240 с.     Казково-фантастичний роман валійського письменника Роальда Дала про пригоди хлопчака Чарлі Бакета на шоколадній фабриці геніального і дивакуватого кондитера містера Вонки.     


               ​(19.03. - 25.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась: 
у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Василя Сухомлинського "Квітка сонця"

 

    Сухомлинський В.О. Квітка сонця : Притчі, казки, оповідання  / В. О. Сухомлинський .- Х. : Школа, 2009. - 240 с.

     У книзі зібрано найцікавіші твори письменника для дітей: притчі, казки та оповідання. Поетичні, щирі, дотепні, з глибоким підтекстом, вони пройняті любов’ю до дитини, до рідного краю, ненав’язливо, часом обережним натяком вчать доброзичливості, поваги до старших, відповідальності за свої вчинки.


 
 


 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів
"Шпага Славка Беркути" Ніни Бічуї      Бічуя Н. Шпага Славка Беркути  / Ніна Бічуя ; худож. М.Шутурма.-Л. : Видавництво Старого Лева, 2010. - 176 с. 
 
  У житті семикласників – Славка Беркути, Юлька Ващука, Лілі Теслюк, Стефка Вуса та інших – настає момент, коли приходить усвідомлення того, що без турбот не дитинство минуло... Дорослішати і весело, і важко водночас, і подекуди навіть страшно, адже на школярів чекають справжні випробування на чесність, людяність, міцність дружби, на осягнення людського призначення. Роман рекомендується читати і школярам, і їхнім батькам – для кращого порозуміння.

 


     

            ​(12.03. - 18.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась:


 
у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Миколи Стеценка "Диво"

 

   
Стеценко М. Диво : для дошк.віку / Микола Стеценко ; худож. Н. Аксьонова.-К. : Веселка, 1991. - 16 с. - ISBN 5-301-00799-8.

 

 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів
"Тореадори з Васюківки" Всеволода Нестайка 

   Нестайко, В. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів / В.Нестайко ; худож. А. Василенко.- К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 357 с. : іл. - ISBN 978-966-7047-86-3.

     Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це перше видання нової авторської редакції роману з новими надзвичайно веселими епізодами.
(05.03. -11.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Тараса Шевченка "Мені тринадцятий минало"Шевченко, Т. Мені тринадцятий минало. - К. : Веселка, 1994.

 
  До цієї книжки ввійшли вірші Тараса Григоровича Шевченка про тяжке життя селянських дітей за давніх часів кріпаччини, про материнське щастя й материнське горе, про людську мудрість, славну історичну минувшину, а також про велику любов до рідного народу.

 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів
"Кобзар" Т.Г.Шевченка       Шевченко Т.Г. Кобзар.- Х.: Школа, 2007.- 352 с. 

   До збірки увійшли вірші, поеми, балади, створені великим українським поетом Т.Г.Шевченком у період з 1837 до 1861 року.(26.02. - 4.03.) найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Віри Паронової "Іспит милосердя"     
В.Паронова. Іспит милосердя [Текст] : оповідання : для дошк. та мол. шк. віку /
В. І. Паронова ; худож. В. А. Дунаєва. - Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2015. - 32 с. : іл. 


 


у відділі обслуговування учнів 5-9 класів
повість Зірки Мензатюк "Таємниця козацької шаблі"


 
 


Зірка Мензатюк. Таємниця козацької шаблі. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2006. – 160 с.
 

    Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, - і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі...

     Ця пригодницька повість Зірки Мензатюк рекомендується для читання у шкільній програмі з української літератури учнями п`ятих класів.

        (19.02. - 25.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Зірки Мензатюк "Київські казки"

 Зірка Мензатюк. Київські казки.- Видавництво Старого Лева, 2006. - 95 с.
     "Київ казковий, коли світиться білими свічками каштанового цвіту, казковий у пахощах лип та акацій, казковий у розливах купальських пісень, у тихому сяйві осіннього листя й золотоверхих соборів. У ньому досі є урочище Кожум’яки, те саме, де жив Кирило Кожум’яка, і тече річка Либідь, і височіють гори Хоревиця, Щекавиця й Старокиївська, на яких збудували місто легендарні князі, й здіймаються довкола нього загадкові двотисячолітні Змієві вали... У Києві трапляється багато незвичайного! І дещо з того розповідається в цій книжці."у відділі обслуговування учнів 5-9 класів
казка Льюїса Керрола
"Аліса в країні чудес"
 
   
     Керрол, Л. Аліса а країні Див. Аліса в Зазеркаллі. - Київ : А-ба-ба-га-ла-та-га, 2010. - 261 с. : іл.   

 
      Казка англійського письменника Люіса Керролла «Аліса в Країні чудес» давно вже стала надбанням світової культури. Її доля унікальна: написана для дітей, вона не лише увійшла до класики літератури для дорослих, але і викликає в наші дні найпильнішу увагу представників гуманітарних і природничих наук. Інтерес цей невипадковий, бо творець цих казок, Чарлз Лютвідж Доджсон, що виступав в літературі під ім'ям Люіса Керролла, був професійним математиком, що немало роздумував над різними аспектами математики і суміжних з нею проблем, які в середині минулого століття ще не оформилися в самостійні науки. Керролл передбачив і на інтуїтивному рівні усвідомив багато що з того, що лише десятиліття опісля стало надбанням науки; його наукові прозріння знайшли своє особливе вираження в тексті казки.(12.02. - 18.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Марії Морозенко "Іван Сірко"
Морозенко М. Іван Сірко великий характерник. - Львів, 2012.

 
   Життя Івана Сірка овіяне легендами і сповнене карколомних пригод. Він народився незвичайною дитиною, з особливим даром характерництва, що допоміг йому здобути багато перемог, і передусім – над собою. Читайте першу книгу про Великого Характерника і пам’ятайте: ми українці, нація сильних!


у відділі обслуговування учнів 5-9 класів
повість Майн Ріда
"Морське вовченя, або подорож у темряві"     
    
Рід М. Морське вовченя, або подорож у темряві. - Київ, 1989. - 136 с.

 
   Неймовірна сила волі та жага до життя дозволила дванадцятилітньому Філіппу Форстеру вийти переможцем в боротьбі зі смертю.

(05.02. - 11.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:


у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Зірки Мензатюк "Чарівні слова"

 

     
     Зірка Мензатюк. Чарівні слова: казочки про мову. – Чернівці :   Букрек. – 48 с.

       Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при         цьому добре засвоювати український правопис. Про  незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про   мову від   Зірки Мензатюк. Для дітей дошкільного та  молодшого шкільного віку.

 

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів
"Поліанна" Елеонор Портер
Дивовижна історія дівчинки-сироти Поліанни, яку після смерті батьків прихистила сувора і примхлива тітка....


(22.01. - 02.02.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників
та учнів 1-4 класів книга Миколи Герасименка "Хоробрий Степанко"

 
 

Герасименко, М. К. Хоробрий Степанко : Гумористичні оповідання / Худож. С. Секало. - К. : Веселка, 1986. - 15 с. : іл.


Кумедні історії, що часом спостерігають батьки маленьких дітей.

у відділі обслуговування учнів 5-9 класів твори
Олександра Довженка "Зачарована Десна" та "Україна в огні"
Довженко,  О. П. Зачарована Десна. Україна в огні : Кіноповісті. Щоденник (1940-1956) / Передм. М. Жулинського ; Післям., приміт.
Р. Корогодського ; Худ. О.Міщенко. - К. : Веселка, 1995. - 574 с. : іл.

 
Зачарована Десна (1956) — автобіографічна повість, спогади Олександра Довженка про дитинство в рідному селі на Чернігівщині. Твір сповнений тонкого гумору. Повість є гімном річки Десна, рідному чернігівському краю, селянам-трудівникам і сільському способу життя.


«Україна в огні» — кіноповість , присвячена подіям 2-ї світової війни, долі сільської родини та простих селян.(15.01. - 21.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:
 
у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Андрій Чернець "Легенди тернополя"


 
 
     Легенди Тернополя/ худож. Андрій Чернець. - Тернопіль: Джура, 2011. - 24с.
 

    

 
 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Ґрьонтведт Ніна Елізабет"Абсолютно нецілована"

 
  
      Абсолютно нецілована: повість / Ніна Елізабет Грьонтведт; пер. з  нор. Наталі Іванчук. - Львів: Видавницто Старого Лева, 2015. - 320с.
 
     Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.
Подробнее: https://rozetka.com.ua/starylev_9786176791379/p4127239/

 

 
(09.01. - 14.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Олени Пчілки "Годі, діточки, вам спать!"

Пчілка, О. Годі, діточки, вам спать!: вірші, оповідання, казки, Фольклорні записи / Олена Пчілка; післямова Бориса Щавурського; іл. Євгенії Рудюк. - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2017. - 272 с.

     Ця книжка — найповніше видання дитячих творів української письменниці Олени Пчілки (1849–1930). Складається вона з двох розділів. У перший увійшли оригінальні твори письменниці: вірші, байки, оповідання та казки. Другий склали фольклорні записи Олени Пчілки: дитячі пісеньки та вірші, казки, сміховинки, ігри, загадки, прислів’я. Для широкого кола читачів.
 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Миколи Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки"

  
  Гоголь, М. В. Вечори на хуторі біля Диканьки: повісті / Микола Гоголь; худ. Л. А. Кириленко. — Харків: Septima, 2009.— 416 с.
 
    Твори М. В. Гоголя — одна з найвидатніших сторінок української класичної літератури. Гоголівські персонажі, загадкові сюжети відкривають перед нами яскраве, сповнене таємницями українське буття.

 
 
 
(02.01. - 07.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Лесі Вороніної "Слон на ім'я Ґудзик"


Воронина, Л. Слон на ім’я Ґудзик : для мол. шк. віку / Леся Воронина ; іл. Катерини Штанко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 111 с.
   
 Певно, кожен з вас мріє потрапити у казкову пригоду. Дівчинці Ясі пощастило – одного чудового літнього дня вона познайомилася з крихітним слоником Ґудзиком і саме з цього знайомства почалися неймовірні події, про які ви дізнаєтесь, прочитавши цю книжку. Адже разом з чарівним Ґудзиком дівчинка за мить може перенестися зі спекотного літа у зиму, врятувати від лихих заманюк доброго оленя Мартина, відчути чари Вогняної Квітки, перемогти хитрого чаклуна Вітасика-Лякасика і разом зі своїми друзям потрапити на фантастичний Карнавал Чудодіїв!

 

у відділі обслуговування учнів 5-11 класів книга
Марії Морозенко "Я закохалася"

Морозенко, М. Я закохалася : повість  / Марія Морозенко; обкл. : О. Стельмах. – Київ: Академія, 2017. – 128 с.

І в юному віці кожен має свій характер і своє життя. Шукає себе і власними кроками йде у світ. Переконується, що неможливо з усіма дружити і не мати конфліктів. Бо всі - різні. Неоднаково думають, поводяться і здобувають досвід. Гіркий досвід - також. У героїні цієї повісті - чуйне серце. Думками і почуттями вона вже доросла. Закохується. Розчаровується. Знаходить правильні думки. І опиняється на порозі кохання, про яке мріяла.

 
(09.01. - 14.01.) найбільшим читацьким попитом користувалась:

у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів книга
Олени Пчілки "Годі, діточки, вам спать!"

Пчілка, О. Годі, діточки, вам спать!: вірші, оповідання, казки, Фольклорні записи / Олена Пчілка; післямова Бориса Щавурського; іл. Євгенії Рудюк. - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2017. - 272 с.

     Ця книжка — найповніше видання дитячих творів української письменниці Олени Пчілки (1849–1930). Складається вона з двох розділів. У перший увійшли оригінальні твори письменниці: вірші, байки, оповідання та казки. Другий склали фольклорні записи Олени Пчілки: дитячі пісеньки та вірші, казки, сміховинки, ігри, загадки, прислів’я. Для широкого кола читачів.
 
у відділі обслуговування учнів 5-9 класів книга
Миколи Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки"

  
  Гоголь, М. В. Вечори на хуторі біля Диканьки: повісті / Микола Гоголь; худ. Л. А. Кириленко. — Харків: Septima, 2009.— 416 с.
 
    Твори М. В. Гоголя — одна з найвидатніших сторінок української класичної літератури. Гоголівські персонажі, загадкові сюжети відкривають перед нами яскраве, сповнене таємницями українське буття.