Книгоманія / Нові надходження / 2017 рік / Вересень / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***

Пчілка, О. Годі, діточки, вам спать!: вірші, оповідання, казки, Фольклорні записи / Олена Пчілка; післямова Бориса Щавурського; іл. Євгенії Рудюк. - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2017. - 272 с.

     Ця книжка — найповніше видання дитячих творів української письменниці Олени Пчілки (1849–1930). Складається вона з двох розділів. У перший увійшли оригінальні твори письменниці: вірші, байки, оповідання та казки. Другий склали фольклорні записи Олени Пчілки: дитячі пісеньки та вірші, казки, сміховинки, ігри, загадки, прислів’я. Для широкого кола читачів.Ремарк,Е.М. На західному фронті без змін. Повернення. Три товариші: романи / Ерих Марія Ремарк; пер. з нім. К.Гловацької, Н.Сняданко, М.Дятленка, А.Плюто; худож. О.Семякін. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 912 с.

      «На Західному фронті без змін». Їх вирвали із звичного життя… Їх шпурнули в криваву грязь війни… Колись вони були хлопцями, що вчилися жити і мислити. Тепер вони — гарматне м'ясо. Солдати. Тисячі і тисячі навіки ляжуть на полях Першої світової. Тисячі і тисячі тих, що повернулися ще пошкодують, що не лягли разом з убитими. Але поки — на західному фронті все ще БЕЗ змін…
Ріггз, Р. Бібліотека душ: роман / Ренсом Ріггз; пер. з англ. О.Любенко; худож. ред. Т.О. Волошина. - Харків: Клуб Сімейного дозвілля, 2016. - 480 с.

     Абатон… Загадкове зникле місто, де в бібліотеці зберігаються душі великих дивних… Старовинна легенда нагадає про себе, коли в пошуках викрадених дітей Джейкоб, Емма й вірний Едисон, сплутавши сліди переслідувачам у сучасному Лондоні, вирушать до вікторіанської Англії. У небезпечній подорожі в нетрі Диявольського Акра — петлі поза законом, де дуже легко приховати вкрадене, — їх супроводжують похмурий перевізник Шарон, спокушений перспективами кар’єрного зростання, і приручений Джейкобом порожняк. Але тут, біля самого лігва витворів, їх уже багато років чекає той, хто вірить у повернення бібліотекаря…

Ріггз, Р. Місто порожніх. Втеча з Дому дивних дітей: роман / Ренсом Ріггз; пер. з англ. О.Любенко: худож. ред. Н.В.Переходенко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 464 с.

    Джейкоб знає, що він не такий, як усі. Він — один із дивних. У компанії нових друзів він має вирушити в повну смертельних небезпек подорож по петлях часу. Треба встигнути врятувати директрису, пані Сапсан, яка застрягла в подобі птаха! Але витвори і порожняки наступають на п’яти…Старк, У. Маленька книжка про любов : повість мол. і серед. шк. віку ] Ульф Старк; пер. зі швед. Галини Кирпи; худож. Офорт. Марії Фої. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 112 с.

   Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.
Стронг, Д. Кумедна Коронація. Різдво з близнятами: повість / Джеремі Стронг; пер. з англ. В.Морозова; іл. Андрій і Діна Нечаєвські. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 224 с.

   У книжку входять дві нові повісті Джеремі Стронґа в чудовому українському перекладі Віктора Морозова. Про те, як неординарна сімейка Ніколаса та їхні сусіди вирішили всією вулицею відсвяткувати народження королівської двійні, йдеться у повісті «Кумедна коронація». В ній, до речі, досить несподівано з’являється і… Ракета на чотирьох лапах.

Сульберг, А. Аудгільд Привиди проти супер-крутих: Для серед. шк. віку А.Аудгільд Сульберг; пер. з норвезької Наталі Іваниук; худож. ред.. Н.Гайдучик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 194 с.
    Анне Беа тепер не впізнати! Дівчинка значно посміливішала, відколи ми бачилися з нею востаннє: вона тепер співає у гурті і навіть наважується поїхати у шкільну поїздку в гори. У цій мандрівці і її друзі, і суперкруті з вищої касти спізнають нові пригоди і більше дізнаються одне про одного. Їм доведеться розгадувати таємницю привида, що видає моторошні звуки, а вночі блукає коридорами колишнього закинутого готелю. Ох, такі страхіття вам і не снилися! Тим часом Анне Беа несподівано для себе стане учасницею любовного трикутника, з якого теж непросто виплутатися.Сульберг, А. Аудгільд Суперкруті догралися: повість ( А. Аудгільд Сульберг; пер. з норвезької Наталії Іваничук; худож. ред. Назар Кайдичук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 185 с.
        Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.
Тужиков,А. Ще одна цегла в стіні: для серед. та шк. віку / Андрій Тужиков; іл. Наталки Сойко. - Чернівці: Чорні вівці, 2016 - 110 с.
     Троє підлітків входять до нового періоду життя, де панують правила й закони, створені не надто розумними та зовсім не креативними дорослими. Це історія не про те, як вони побороли цю систему. Це розповідь про те, як вони шукали серед прямокутних, наче цеглини, голів однолітків, відшліфованих телебаченням та школою, самих себе, свої перші кохання та приховані таланти.Файн, Е. Борошняні немовлята : повість / Енн Файн; пер. з англ. Т.Савчинська » худож. ред. Назар Гайдучик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 173 с.
      Незабаром щорічний конкурс наукових досліджень. Проте розбишакам з класу пана Картрайта не пощастило працювати над такими крутими проектами, як мильна фабрика, личинкова ферма чи кремові вибухівки. Натомість їм дістаються борошняні немовлята — симпатичні шестифунтові мішки, з яких ні на мить не можна спускати очей. Чи не забракне хлопцям терпіння? Чи справді цей експеримент матиме неймовірні наслідки? Чи може мішечок борошна змінити долю чотирнадцятирічного бешкетника? За цю книжку Енн Файн отримала Вайтбредську премію та медаль Карнеґі.Фоззі Гупало Василь. П’ять з половиноб пригод. / Фоззі; худож. ред. Назар Гайдучик; Худож. оформ. Сашко Даниленко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 64 с.
     Усі ми з дитинства навчені вірити, що добро перемагає зло. Для тих, хто з певних причин розчарувався чи засумнівався в цьому постулаті — книжка напівпритчевих оповідок від Фоззі. Тут добро уособлює простий собі чоловік — Гупало Василь. Але простий він до пори до часу. Коли ж настає інша пора, інший час і добру людей починає щось загрожувати, Гупало Василь фізично проявляє метафізичну здатність добра рости, збільшуватись у розмірах і таки перемагати...

 
Чупа, О. Вишня і я: повість / Олексій Чупа; худож. ред. Назар Гайдучик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 128 с.
       Ярчик і не підозрює, що найважливішою людиною у його житті стане маленька дівчинка, яку він випадково зустрів у крамниці. Спочатку трохи сторожко і боязко, а чимдалі — тим легше і невимушеніше вони повністю змінюють життя одне одного. Вишня дізнається, а Ярчик по-новому відкриває для себе, якою важкою і водночас потрібною ношею є відповідальність, що таке справжня турбота і наскільки цінним є здобути чиюсь беззастережну довіру.
Шевальє, Т. Дівчина з Перловою сережкою: роман / Трейсі Шевальє; пер. з англ. О.Гординчук ; художю ред. Назар Гайдучик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 256 с.
    Навіть ті, котрі не знаються на мистецтві, відразу упізнають «Дівчину з перловою сережкою», роботу геніального голландського майстра живопису XVII століття Яна Вермеєра. Ця картина має в собі щось магнетичне, живе своїм окремим життям уже майже чотири століття і надихає митців розгортати далі старе голландське полотно і знаходити на ньому невідчитані історії. Трейсі Шевальє, сучасна американо-британська письменниця, обрала дівчину з відомого портрета героїнею свого роману. Вона побачила в ній історію тамованих почуттів юної служниці, її внутрішню боротьбу між прихованими бажаннями, мріями та суспільними стереотипами того часу. Роман приніс авторці справжній успіх і був екранізований.Шефер, Б. Пес на ім’я Мані або абетка грошей: для серед. шк. віку / Бодо Шефер; пер. з нім. Наталі Іваничук; іл. М. Шутурми - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 230 с.
       Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима.Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів.Ягелло, Й. Тирамісу з полуницями: роман / Йоанна Ягелло ; пер. з пол. Б.Антонак; обкл. Н.Кушнір. - Львів: Урбіно, 2017. - 296 с.
        У другом класі ліцею Лінка нарешті втілює свою мрію: вона створює власний блог, де регулярно пише про все, що здається їй важливим. Її кохання з Адріаном триває, дівчина на сьомому небі від щастя! І Лінка вже не уявляє собі життя без роботи, шукає її – і знаходить! За всім цим у неї дедалі менше часу на відверті розмови з подругою, Наталією. А в тієї багато чого змінилося… Це книжка про те, як мало ми знаємо навіть про найближчих нам, найрідніших людей. Лінка не підозрювала, з якими проблемами змагається Наталія, не знала, що молодший братик має в школі серйозні проблеми, не здогадувалася, чому раптово змінилася Рута, у якої вона працює. На щастя, ніхто з нас не є самотнім островом. Головне – вчасно помітити, підтримати, допомогти.
Янсон, Т. Літня книжка: повість / Туве Янсон; пер. зі швед. Наталі Іваничук; худож. ред. Назар Гайдучик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 160 с.

       Софія з бабусею і татом проводять літо в хатинці на острові, оточені природою і майже на безлюдді. Тут неспішно минають дні, узбережжя обвівають вітри й оминають рибацькі човни, вряди-годи навідуються нечасті гості, а морем до берега прибиває залишені кимось «скарби». Бабуся з онукою вибираються на прогулянки і говорять про все на світі: про птахів і квіти, про Бога і страхи, про ночівлю в наметі, забобони, нестерпних родичів. І хоч вони й словом не згадують про найважливіше: про смерть мами і самотність, — любов і взаємне прийняття пронизують кожну хвилину їхнього маленького затишного літа.