Книгоманія / Нові надходження / 2017 рік / Серпень / Література для дітей середнього та старшого шкільного віку

*** Вітаємо на нашому сайті! ***
Дерманський, С. Чудове чудовисько: повість / Сашко Дерманський; іл. М.Паленка. - Вид. 10 - те. - Київ : А - БА - ГА - ЛА - МА - ГА, 2017. - 270 с.

       У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива...
Зюскінд, П. Парфуми: Історія Одного одного вбивці: роман / Патрік Зюскінд; пер. з нім. І.С.Фрідріх; худож. - Оформ. Є.В.Вдовинченко. - Харків: Фоліо, 2016. - 287 с.
   
    У Парижі, у смердючій рибній лавці поряд з Цвинтарем невинних, з’являється на світ Жан-Батист Гренуй. Його мати хоче позбутися небажаної дитини, але її задум розкривають, її звинувачують в дітовбивстві і страчують, а немовля передають на піклування монастиря і призначають йому годувальницю. Через деякий час жінка відмовляється доглядати за дитиною, бо, за її словами, він «не пахне як інші діти» і одержимий дияволом. Священик, отець Террі, відстоює права немовляти, але злякавшись, що той «безсоромно його обнюхує», влаштовує Гренуя подалі від свого приходу — до притулку мадам Гайяр. Єрмоленко, В. Повець океану. Історія Одіссея / Володимир Єрмоленко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 215 с.
    Одіссей, воїн і мандрівник, повертається на Ітаку після двадцяти років блукань. Але вдома не знаходить ані своєї дружини Пенелопи, ані свого сина Телемаха. Він розуміє, що став на хибний шлях і тепер мусить виправити свої помилки. Одіссей здійснить свою подорож у зворотному напрямку, від Ітаки до Трої. Він знову зустрінеться з Сиренами, знову відвідає землю Навсикаї, знову буде на островах Каліпсо та Цирцеї, знову спуститься в царство Аїда. Крок за кроком він дедалі краще розумітиме головні сили, які скеровують його життя: кохання, смерть, провину, красу і втрату.


Кирило Кожум’яка та інші українські легенди і перекази/гол.ред. Богдан Будний; іл. Андрія Миськіва. - Тернопіль: Навчальна книга – Богдан 2017. - 264 с.

   У збірці «Кирило Кожум’яка» та інші…» зібрано легенди і перекази, записані з уст старожилів із багатьох куточків України. Обидва жанри покликані зберегти свідчення про минуле краю. Виразно виявляється у цих творах зв’язок фантазійного з конкретними історичними подіями. Легенди та перекази завжди пропагують ідеї гуманності та соціальної справедливості. Фольклорні джерела народу невмирущі. Для широкого кола читачів.
Кіплінг,Р. Нові пригоди Сталкі та його команди / Р.Кіплінг ; передм.В.Арєнєв; пер. з англ. Б.Стасюк, С.Стець; іл. Л.Смірнова. -Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. - 224 с.
    Шкільні історії про Сталкі — особлива сторінка творчості всесвітньо відомого письменника Ред’ярда Кіплінґа. Адже написано їх на основі його власного досвіду навчання у Коледжі збройних сил у Вестворд-Гоу! Бунтарські та зухвалі пригоди Сталкі та його компанії, хоча й створені понад сто років тому, — це щось нове у хлопчачій підлітковій прозі. Українською перекладено вперше.Кові,Ш Сім звичок високо-ефективних підлітків / Шон Кові; пер. з англ. Ростислава Паранько; іл. « Raeber Graphics Inc. » - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 251 с.
     Це покроковий путівник для підлітків, який допоможе їм дійти із того місця, де вони є зараз, туди, де хочуть опинитися в майбутньому. Їхні цілі, мрії, плани – усе це здійсненне й досяжне. Просто потрібно знати, що допоможе правильно рухатися обраним шляхом. І ця книга Шона Кові стала для мільйонів підлітків школою самоповаги та успіху.
Кузьменко,О. Група Скрябін та друзі по сцені / Ольга Кузьменко; худож. ред. Назар Гайдучик. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 192 с.

      У книзі зібрано світлі спогади мами Андрія Кузьменка — Ольги Михайлівни, та друзів по сцені про історію створення групи «Скрябін» і творчий шлях Кузьми-сина, Кузьми-друга, Кузьми-музиканта, який за життя став культовим виконавцем, а тексти його пісень нині цитують і називають пророчими.Лущевська,О. Задзеркалля: повість: [ Для серед. шк. віку ] / Оксана гайдучик. - Львів: Видавництво старого лева, 2016. - 128 с.
     Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Ростя – її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки... Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?
Лящинька,Ю. Леля з будиночка на дерев: для мол. та серед. шк. віку / Юля Лящинська; іл. Людмили Стецькович. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 127 с.
    Леля — звичайна дівчинка, жвава і весела. Але житло у неї незвичне — вона з татом і мамою живе в будиночку на дереві. Одного дня з’являються лихі сусіди, які хочуть відібрати їхній затишний дім на втіху своєму розбещеному синку, якого дівчинка називає Свинопринцом. Проте рішуча і відважна Леля, дарма що мала, стає на захист будиночка…

Малейко,А. Моя мама кохає художника / Анастасія Малейко; пер. з рос. Ольги Пилипенко. - Харків: Віват, 2016. - 112 с. ; іл. - ( Книжкова Полиця Підлітка ).
     "Моя мама кохає художника" — емоційна оповідь чарівної дівчинки Ліни Коваль, яка стикається з різними проявами кохання. Читачі потрапляють у п’янку атмосферу чутливої дитячої уяви, яка може одухотворити навіть старі речі та намальовані квіти.


Несбіт,Е. Фенікс і килим : повість / Едіт Несбіт; післямова І.Дем’янова; пер. з англ. А.Сагана ; іл. Г.Р.Міллара. - Тернопіль: Навчальна Книга – Богдан, 2017. - 344 с.
      Дивовижні пригоди Сіріла, Роберта, Антеї, Джейн і малюка Базі здійснюються без перешкод, бо допомагає братам і сестрам фантастичний жароперий птах Фенікс. А з’явився він у їхньому домі разом із чарівним літаючим килимом. Кожна забаганка дітей, окрім захоплення, бо виконана так легко, приносить і чимало клопотів... Як же вони долають перешкоди, чого вчаться, у чому впевнюються, розкаже вам ця захоплююча повість.